A Szent István útra rakna kerékpársávot a Magyar Kerékpárosklub Győrben

Nagy Donát 2020-05-07 16:56:00
Szerinted jó ötlet? Szavazz!

19 megye összesen 50 településére dolgozott ki kerékpáros fejlesztési javaslatokat a Magyar Kerékpárosklub. Leginkább új kerékpársávok felfestését kérik az érintett útszakaszokat kezelő Magyar Közút Zrt-től. Az új sávok felfestését kellően széles útfelületek oldalán, illetve elkerülő utak miatt kihasználatlanná vált 2x2 sávos útszakaszokon javasoljuk – írják a közleményben.

Győrben például a Szent István útra szeretnének kerékpársávot,

ami egyébként megoldhatná részben a város kelet-nyugati átjárását kerékpárral, amely problémáról – sok egyéb mellett – itt írtunk korábban. (Erre egyébként sokkal jobban adná magát a jóval kisebb forgalmú, Szent István úttal párhuzamosan futó Árpád út, ahol ehhez parkolókat kéne megszüntetni az egyik oldalon.)

A szervezet szerint a kerékpárra váltást sok helyen gyors és olcsó beavatkozásokkal, a meglévő, kihasználatlan útfelületek újraosztásával is segíteni lehet. Rengeteg település mellett épült elkerülő utak elkészülése után a logikusan adódó lehetőség ellenére sem csillapították a településen belüli főutakat, hogy gyalog és kerékpárral biztonságosabbá váljanak. Így rengeteg helyen továbbra is sokszoros balesetveszélyt okozva járdákra terelik a kerékpározókat, vagy a gyorshajtásra vonzó utak szélén kénytelenek dolgozni, boltba, iskolába, sportolni tekerni az ott élők.

Arra is kitérnek, hogy a kerékpársávok felfestése segíthet a már kerékpározóknak és a kerékpározni vágyóknak, hogy könnyebben és egészségesebben járhassanak dolgozni, vásárolni, iskolába vagy kirándulni. A javaslatok nem korlátozzák az autóforgalmat, ugyanakkor nagyobb biztonságot adnak a környezetbarát közlekedést választóknak.

Címlapképünk illusztráció

Szavazás

Neked hogy tetszik az új repertoár?

Forrás: Magyar Kerékpárosklub

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.