Kásler Miklós: további kórházi ágyakra lesz szükség

Székely Zoárd 2020-09-05 18:51:13
Tartalékolni kell a fertőzöttek miatt.

Kásler Miklós megtiltotta a betegek hazaküldését, de utasította a fekvőbeteg ellátókat, tartalékoljanak újabb üres ágyakat – írja a Népszava. A miniszter levelében előírta, hogy az intézmények a COVID-19 fertőzöttek ellátására a korábbi tíz helyett ágyaik húsz százalékát tartsák készenlétben. A kórházi vezetőknek péntekig kell visszajelezniük, megoldották a feladatot, az ágyak húsz százaléka üres. Ez eltérően érinti az intézményeket.

Van olyan kórház, ahol nem okoz gondot, másutt viszont – miután már nem átlag-, hanem teljesítmény-finanszírozást kapnak –, feltöltötték ágyaikat, beindultak a műtők. Ezeken a helyeken Falus Ferenc egykori tisztifőorvos szerint a döntés gyakorlatilag betegfelvételi zárlatot jelent, az pedig, hogy nem is küldhetnek haza senkit, megoldhatatlan helyzet elé állítja az intézményvezetőket.

A lap szerint a miniszter óvatossága ugyanakkor összecseng azzal, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatai szerint több nagyvárosban (Békéscsabán, Budapesten, Debrecenben, Egerben, Miskolcon, Pécsen, Székesfehérváron)  újra emelkedik a szennyvízben a vírus örökítőanyagának koncentrációja.

A Népszava szerint az ellátható betegek számát Orbán Viktor kórházfestési programja is szűkíti. A fővárosi kórházakban ez a felújítássorozat most kezdődik. A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) már egyeztet arról, hol, mit fessenek újra. A munkát jövő év végéig be kell fejezni, a festés idejére szabaddá tett kórtermek is apasztják azonban a gyógyításra használható ágyak számát.

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.