Karbantartják a Révfalusi hidat Győrben, itt is csak tolni lehet a biciklit

Pintér Bence 2020-07-27 09:17:00
Lezárták a gyalogos oldalt, két hétig nem lehet itt biciklizni.

Olvasónktól kaptunk fényképet arról, hogy

karbantartás miatt lezárták a Kossuth (Révfalusi) híd gyalogos oldalát, ezért aztán a másik oldalon csak tolni szabad a biciklit.

Fotók: Rosinger Timea

Ez tehát azt jelenti, hogy most már nem csak a híd korábban biciklis-gyalogos folytatásának tekinthető Jedlik utcán, de magán a hídon sem lehet biciklizni, magyarul aki Révfalu vagy az északi agglomeráció felől érkezne a belvárosba, és szeretne kerékpáros tempóban haladni, annak érdemes a Jedlik híd, vagy a Széchenyi híd felé kerülni.

Megkérdeztük az Útkezelőt, hogy várhatóan meddig áll fenn ez a helyzet. Máté-Tóth Péter szóvívő válaszából megtudtuk, hogy

várhatóan két hétig tartanak a munkálatok a hídon.

Az Útkezelő válasza:

„Két részre osztható munka folyik a Kossuth-hídon: a múlt héten a fésűs dilatációk és a víznyelőrácsok takarítását végeztettük. Napközben félpályás útlezárás mellett folyt a munka, illetve egy-egy órára a gyalogosok, illetve kerékpárosok lettek átterelve a túloldali konzolra.

Másrészt ettől a héttől egy tavalyi baleset okozta hibát javít ki a kivitelező. Korábban egy önrakodós teherautó vezetője nyitott állásban felejtette a rakodó gémszerkezetét és az Alsó Rakparti úton közlekedve nekiment a hídszerkezet szélének a nyugati oldalon. A baleset nyomai szerencsére nem veszélyeztették a gyalogosforgalmat, de a sérült elemek cseréje, javítása indokolt.

A vezető elismerte a hibáját és a jármű kötelező biztosítójának terhére megrendeltük a javítást, mely tartalmazza a sérült acélelemek javítását, cseréjét, valamint a járda vasbeton pályalemez táblájának cseréjét. A javítás idejére félpályás útlezárás lesz érvényben, továbbá a gyalogosforgalmat a normál üzemben értendő kerékpáros oldalra tereljük. Ez idő alatt a hídon átmenetileg tilos lesz kerékpárral közlekedni. A javítás várhatóan kettő hetet vesz igénybe.”

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.