Kalifornia hegyei közt is felbukkant egy rejtélyes monolit

Fehér Buda 2020-12-03 09:36:05
Még mindig nem tudni biztosan, kinek a műve lehet a fém oszlop.

Megjelent egy újabb rejtélyes monolit, ezúttal a Kaliforniai hegyek között. Ezzel együtt már a harmadik rejtélyes fémoszlopot fedezték fel rövid idő alatt, nemrég a utahi sivatagban tűnt fel az első, majd Romániában is találtak egyet.

Az Atascadero nevű, aprócska kaliforniai város médiájában azt írják, a Pine hegyen találtak rá a furcsa építményre, ahova rögtön több tucatnyi turista indult el, hogy lefotózzák a monolitot. A helyiek arról számolnak be, hogy az új oszlop acélból készülhetett, a három élét láthatóan úgy hegesztették össze. A furcsaság nagyjából három méter magas és nagyjából 50 centi széles. 

A utahi monolittal ellentétben a kaliforniai változatot nem ásták le túl mélyre a földben, így az oszlop eléggé dülöngél. A helyi média szerint ha nagyon akarják, akkor valószínűleg még fel is lökhetik az emberek a monolitot. A utahi változatra november 18-án találtak rá, az internet azóta is lázban ég, hogy kitalálják, honnan érkezett a fém képződmény.

 

null

BREAKING NEWS There is currently a monolith at the top of Pine Mountain in Atascadero!!(Photos by @Atownreporter) pic.twitter.com/0vPhEWYkeY

Az oszlop viszont nem maradt sokáig egy helyben, egy szemtanú szerint négy férfi gyorsan szétkapta a fém vázat, majd elsétáltak a darabjaival. A szemtanú azt is hallotta, ahogyan a férfiak azt mondják egymásnak, hogy ne hagyjanak hátra darabokat az oszlopból.

Az interneten azóta sok teória kering arról, hogy mégis mi lehet a furcsa monolit. Néhány ember szerint az ufók hozták a Földre, valamilyen tájékozódási pontként helyezték el az oszlopot. Mások szerint a Westworld forgatásáról maradt ott egy kellék, megint mások viszont meggyőződtek arról, hogy egy amerikai szobrász műve lehet a monolit.

Szólj hozzá!

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.