Joe Biden szerint még több amerikai fog meghalni a koronavírusban, ha Trump nem ül le vele tárgyalni

Fehér Buda 2020-11-17 15:32:00
Biden szerint emberéleteket is követelhet Trump hisztije az elnökválasztással kapcsolatban.

Joe Biden néhány órával azután tartott sajtótájékoztatót, hogy az amerikai Moderna bejelentette, 94,5 százalékban hatékony a koronavírus elleni vakcinájuk. Az USA következő elnöke szerint ugyan fontos a vakcina, de addig is tenniük kell valamit, ameddig az oltóanyagot nem kezdik el beadni az amerikaiaknak. 

A járvány kitörése óta több mint 11 millióan fertőződtek meg az Egyesült Államokban, a járvány eddig 247 ezer életet követelt az országban. Az amerikai szakértők azt mondják, nagy a baj, az USA-ban már nem a járvány második, hanem harmadik hullámát élik meg, írja a Metro

Biden, mint az ország következő elnöke azonban nem tudott még nekiállni előkészíteni a terveit, hiszen Trump és csapata egyáltalán nem hajlandó vele a járványhelyzetről tárgyalni. A demokraták elnökjelöltje szerint viszont ha egészen január huszadikáig, a beiktatásáig várniuk kell arra, hogy elkészíthessék a terveket, akkor egészen biztosan több amerikai fog meghalni, hiszen másfél hónapos hátrányt kellene behozniuk.

Biden ennek ellenére megígérte, hogy azonnal munkába áll, miután beiktatták. Trump viselkedéséről pedig azt mondta, hogy csak az országra nézve kellemetlen, abban nem fogja hátráltatni a következő elnököt, hogy elkezdje a munkáját. Biden már azt is megígérte, hogy januártól kezdve új munkahelyeket fognak teremteni.

Mindeközben Trump vasárnap már véletlenül elismerte, hogy a kihívója győzött az elnökválasztásokon, a kijelentését viszont később a Twitteren visszavonat. Az elnökhöz közel állók szerint viszont Trump a háttérben már elismerte a vereségét, de ezt a támogatói előtt nem akarja felvállalni.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.