Jó estét kívánok! Most a szombathelyi képviselők rabszolgatörvényről folytatott tv vitáját sugározzuk - mondják majd az SZTV-n

Farkas Bazsi 2019-01-12 08:37:00
Azt is tudjuk már, hogy mikor.

Kedden egy kis adok-kapok után megszavazta a szombathelyi közgyűlés a rendkívüli ülésén azt a rendeletet, amiben szabályozzák, hogy a 100%-ban önkormányzati tulajdonú cégeknél ne lehessen elrendelni a 400 órányi túlórát. 

Elsőként Nemény András (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) frakcióvezető vetette fel, hogy nyilvános kerekasztal-beszélgetést kellett volna tartani a törvény következményeiről. Ezt később Molnár Miklós (Pro Savaria) is támogatta, sőt, egyenesen felszólította a teremben helyet foglaló Lovass Tibort a Szombathelyi Televízió ügyvezető-igazgatóját, hogy szervezze meg a vitát. 

Lovassnál a napokban érdeklődtünk, hogy lehet-e már tudni, mikor lesz a vita. Akkor még csak röviden annyi választ kaptunk, hogy a vitaműsor szervezés alatt van. 

Most más forrásból úgy értesültünk, hogy január 21-én lesz a kerekasztal-beszélgetés adásba szerkesztve.

A keddi rendkívüli ülésre a Fidesz frakció nem ment el, így kérdéses, hogy január 21-én az SZTV stúdiójában ott lesznek-e. 

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.