Javított a fociválogatott a FIFA világranglistáján

Vágvölgyi Bálint 2018-09-20 16:33:00
Az előrelépés megkérdőjelezhetetlen.

A magyar válogatott a legutóbbi ranglista elkészítése óta két mérkőzést játszott, előbb 1-0-ra kikapott Finnországban a Nemzetek Ligája első játéknapján, majd házigazdaként 2-1-re legyőzte a görögöket, e két eredménnyel két helyet javított legutóbbi pozícióján, és jelenleg a 49. helyen áll. A mieink NL-ellenfelei közül Görögország a 42. (42.), Finnország az 58. (62.), Észtország pedig a 98. (94.) pozíciót foglalja el, írja az mlsz.hu.

A vb-bronzérmes belga válogatott egy helyet javított, és – holtversenyben a franciákkal – élre állt a ranglistán. Érdekesség, hogy a FIFA-rangsor 25 éves történetében még nem volt példa holtversenyre az élen.

1. ( 2.) Belgium 1729 pont
( 1.) Franciaország 1729
3. ( 3.) Brazília 1663
4. ( 4.) Horvátország 1634
5. ( 5.) Uruguay 1632
6. ( 6.) Anglia 1612
7. ( 7.) Portugália 1606
8. ( 8.) Svájc 1598
9. ( 9.) Spanyolország 1597
10. ( 9.) Dánia 1581
11. (11.) Argentína 1575
12. (12.) Chile 1568
(15.) Németország 1568
14. (14.) Kolumbia 1567
15. (13.) Svédország 1550
(16.) Mexikó 1550

...49. (51.) MAGYARORSZÁG 1409

Címlapfotó: mlsz.hu

Szólj hozzá!

GYHG: a szombati munkanapokon is érkezik a kukásautó

Az október 23-át dolgozzuk le, de a kukákat tessék kihúzni.

Magyar Péter: a milliárdos Lázár János most épp 14. havi nyugdíjról hazudik

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány újabb választási trükkje a 14. havi nyugdíj, ami szerinte nem a rászorulóknak segít, hanem a tehetőseknek.

Mostantól egységesen 25 ezer forint a pótdíj a MÁV járatain

Október 16-tól megszűnik a kedvezmény a fedélzeten történő pótdíjfizetésre, a bliccelőknek egységes büntetéssel kell számolniuk.

Október a visszatekintés hónapja – elindult a Nemzeti Emlékezet Napjai program Győrben

Kiállítások, filmklub, előadások és színházi estek segítik megérteni a XX. századi történelem súlyos örökségét.

„A fehér bot nem a hiány, hanem az erő jelképe” – Kósa Roland a városházán köszöntötte a látássérülteket

A Fehér Bot Napján a győri alpolgármester arról beszélt, hogy a valódi együttélés az előítéletek lebontásával kezdődik.

A ballonos víz előnyei otthon és az irodában

Sokan úgy vélik, hogy a ballonos víz kizárólag irodai használatra való, pedig otthoni környezetben is rendkívül hasznos lehet.

1 milliárd 500 millió forint kárt okozó ÁFA csalókat fogtak a NAV nyomozói

Győri egység is segített lebuktatni a kínai-mongol-magyar bűnelkövetői kört.

Karácsonyi csapatépítő? Érdemes minél előbb megszervezni

Az ősz lassan teljes pompájában megmutatkozik.

Őszi kulturális kavalkád Győrben

A Rómer Flóris Múzeum heti programajánlója.

Ezerrel irtják a rágcsálókat Szombathelyen

Ügyeljen mindenki a kihelyezett méregre.

Autógumi szerelése: miért fontos a biztonságos közlekedés érdekében?

Az autógumik elhanyagolhatatlan szerepet játszanak a járművek stabilitásában és biztonságában, hiszen ők biztosítják az egyetlen érintkezési pontot az út és az autó között.

Fiatalkorúak raboltak ki kiskorúakat Szombathely belvárosában

A megfélemlített kiskorúak 5 ezer és 9 ezer forint közötti összegeket, illetve mobiltelefont adtak át a két vádlottnak.

“Lehet, hogy még látod éppen, ahogyan a gépem egy felhőn száll!”

Öt évre titkosítják Orbán Viktor külföldi útjait, a közpénzes utazások sem lesznek nyilvánosak. 

435. az ETO FC Győr a labdarúgó klubcsapatok világranglistáján

Szép teljesítmény ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve még az NB II.-ben játszott a csapat.

Fegyelmi eljárást indított a Magyar Kézilabda Szövetség a Győr-Fradi meccsen kifeszített molinó miatt

A Ferencváros szurkolói azt írták a drapira, hogy minden győrit gyűlölnek.