Először nyert a fociválogatott 2018-ban

ugytudjuk.hu 2018-09-11 22:37:00
A görögöket vertük.

Marco Rossi szövetségi kapitány három helyen változtatott a szombati, finnek elleni kezdőcsapaton, bekerült Bese Barnabás, Nagy Ádám és Varga Roland is az együttesbe. Míg mi 1-0-ás vereséggel kezdtük a Nemzetek Ligája-sorozatot, a görögök 1-0-ra nyerni tudtak Észtországban, ezért számunkra volt fontosabb a három pont begyűjtése, olvasható az MLSZ oldalán.

A mérkőzés majdnem üres lelátók előtt kezdődött meg, az UEFA még az előző Eb-selejtező sorozatban rótt zárt kapus büntetést a magyar válogatottra, ezt most töltöttük le. Az UEFA szabályai szerint ilyen esetben a vendégcsapat szurkolói kapnak egy kisebb jegykontingenst, így fordulhatott elő, hogy 62 görög drukker a helyszínen láthatta a találkozót.

A görögök kezdték valamivel aktívabban a mérkőzést, az első nagy helyzetüket 10 perc játék után alakították ki: Fortunisz lőtt néhány csel után a bal sarok mellé. A 15. percben viszont nagyszerű góllal szerzett vezetést a magyar válogatott, Kovács István ívelt a görög tizenhatoson belülre, előbb Varga Roland, majd Szalai Ádám, végül Bese Barnabás fejelte tovább a labdát, ami Sallai Roland elé került, a Freiburg légiósa pedig 13 méterről a léc alá bombázott (1-0).

A görögök mezőnyfölényt harcoltak ki a folytatásban, és csakhamar kiegyenlítettek: a 20. percben Fortunisz ívelt szabadrúgásból a kapunk elé, Konsztantinosz Manolasz ugrott fel Lang Ádám mellett, és a bal felső sarokba fejelte a labdát (1–1).

Az egyenlítés után kellett némi idő, mire a mieink mezőnyben magukra találtak, addig a görögöknek voltak kisebb lehetőségeik. A félidő hajrájához közeledve kiegyenlítődött mezőnyben a játék, sőt, a 43. percben a kapujuk elé szögeztük a görögöket, több lövésünket is blokkolták a vendégek, de nem tudták felszabadítani a kapujukat. Végül Kleinheisler László elé került a labda, ő pedig 22 méterről a bal felső sarokba bombázott, beállítva a félidei eredményt (2-1).

A szünetben a görögök kettőt cseréltek, Marco Rossi nem változtatott a magyar csapat összetételén. A vendégek kezdték jobban a második játékrészt, nehezen tudtuk kihozni a térfelünkről a labdát, az 53. percben Toroszidisz egy szabadrúgás utáni fejese kevéssel tévesztett célt. Az első negyedóra után kiegyenlített lett a mérkőzés, több ellentámadásunk is kecsegtetően indult, de nem tudtuk ismét bevenni a görög kaput. A 62. percben Lovrencsics Gergő állt be Varga Roland helyére, Bese Barnabás egy sorral feljebb lépett, a Ferencváros szélsője pedig a védősorba húzódott vissza. A 69. percbe Szalai Ádám is elhagyta a pályát, Eppel Márton állt be a helyére. A görögöknek volt sürgősebb, többet birtokolták a labdát, a 72. percben Pelkasz lövését ütötte szögletre Gulácsi, nem sokkal később Mitroglu próbálkozásánál hárított a magyar kapus.

Az utolsó negyedóra elején Kleinheisler szabadrúgása okozott nehézséget Barkas kapusnak, a hajrá viszont a görögöké volt, ám a magyar válogatott elszántan védekezett, és tartotta a 2-1-es eredményt. A háromperces hosszabbítás végéig a görögök nem tudták gólra váltani egyik lehetőségüket sem, a magyar válogatott megnyerte első hazai Nemzetek Ligája-mérkőzését.

A csoport másik mérkőzésén Finnország 1-0-ra legyőzte az észteket, így két forduló után hat ponttal vezeti a csoportot. A mieink - holtversenyben a görögökkel - három ponttal a második helyet foglalják el, az észtek pont nélkül állnak.

Magyarország-Görögország 2-1 (2-1)

Magyarország: Gulácsi Péter – Bese Barnabás, Lang Ádám, Kádár Tamás, Fiola Attila – Nagy Ádám – Varga Roland (Lovrencsics Gergő, 62.), Kleinheisler László, Kovács István (Pátkai Máté, 80.), Sallai Roland – Szalai Ádám (Eppel Márton, 69.)
Görögország: Barkas – Torosidis, Manolas (Ikonomu, 52.), Papastathopulos, Cavellas (Likojannisz, 46.)– Kurbelis, Buhalakis – Christodulopulos, Fortunis, Pelkas – Donis (Mitroglu, 46.)
Gólszerző: Sallai a 15., Kleinheisler a 43., ill. Manolasz 20.

 

Címlapfotó:  Illyés Tibor / MTI

Szólj hozzá!

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.