Itt egy látványterv arról, hogy nézhet ki a győri Damjanich utca a felújítása után

Pintér Bence 2020-04-14 18:50:00
Még ebben a ciklusban radikálisan megújulhat Révfalu fasoros utcája.

Révfalu egyik legszebb utcája a Damjanich utca, amely a városrész központjától egészen a Széchenyi hídig nyúlik, és végig egy platánsor szegélyezi. Az utca a fasor miatt igazán emlékezetes, de szintén a fák az okai annak, hogy felújítása egyrészt esedékes, másrészt nagy fejfájást okoz a városvezetésnek. A fák gyökérezete ugyanis mára erősen feltörte a járdát több ponton, miközben az útburkolat is felújításra szorul. Ezt azonban úgy kell megoldani, hogy közben a fasort is lehetőleg jelenlegi formájában megőrizzék.

A fákat már felmérték, jelenleg pedig a tervezés fázisában van a felújítás. A húsvéti ünnepek alatt a polgármester meg is osztott egy látványtervet, amely felvillantja, hogy hogy képzelik el jelenleg az utca jövőbeli kinézetét. Mutatjuk mi is:

Takács Krisztián, a városrész fideszes önkormányzati képviselője lapunknak elmondta: ennek a ciklusnak az egyik nagy feladata, hogy ezt megoldják, de az utca felújítása igazi gordiuszi csomó: ahogy a látványtervből is látszik egyébként, várhatóan radikális forgalomtechnikai átalakításra lesz szükség. Ez azt jelenti, hogy az utcán kisebb lesz az átmenő forgalom, valószínűleg kevesebb lesz a felszíni parkoló, de így lehet a legtöbb, jó esetben pedig az összes fát megőrizni.

A képviselő hozzátette: a jelenlegi kép csak látványterv, a kész tervekről lakossági fórumot fognak tartani.

Hogy tetszik? Mondd el nekünk, szavazz a cikk alatt!

Szavazás

Mi a véleményed a hivatalos papírokról?

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.