Itt a győri városháza nem hivatalos konzultációja a színházról?

ugytudjuk.hu 2020-06-21 09:03:00
Lebontsák, megmaradjon és kapjon új funkciót, vagy maradjon minden a régiben? Ezt kérdezik egy Fidesz-közeli Facebook-csoportban.

A győri színházépület sorsa április óta a levegőben lóg – a polgármester akkor jelentette be, hogy felújítás helyett elbontaná, a helyén parkot építene, színház pedig az új, Árkád melletti kulturális negyedben lenne. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, sokan megszólaltak az ügyben, volt egy reprezentatív közvélemény-kutatás is, ami alapján a győriek 70 százaléka nem bontaná le az épületet, de Dézsi Csaba András jelezte, hogy ezt a mérést kevésbé tartja hitelesnek, mint a Facebook-oldalán a látványterveket lájkolók számát.

Most a győri Fideszhez, illetve a városházához köthető Minálunk - Győr csoportban tették fel azt a kérdést, hogy mi legyen a színház sorsa.

„A Kakas tájékozódott és alapvetően 3 lehetséges alternatívával találkozott színházunk jövőjének ügyében az elmúlt hetekben” – írják, ami azt jelezheti, hogy az elmúlt hetek különféle véleménnyilvánításainak hatására visszakerült az asztalra az az opció is, hogy a színházépületben maradjon a színház egy felújítás után, amit eddig a polgármester egy nyilatkozatában sem kezelt létező lehetőségként.

A három opció a csoportban pedig a következő:

„1. BONTSÁK LE és épüljön helyette a tervezett új kulturális negyedben egy új színházépület, a helyén pedig legyen zöldterület (Central Park), felszín alatti mélygarázzsal.

2. MARADJON MEG az épület, DE KAPJON ÚJ FUNKCIÓT (Például: maradjon csak a Győri Balett otthona, vagy legyen Győr város új konferencia-központja, vagy legyen a Győri Filharmonikus Zenekar új otthona.)

3. MARADJON MEG az épület, újítsák fel a bemutatott összegnél lényegesen olcsóbban. Legyen továbbra is a Győri Nemzeti Színház társulatának és a Győri Balettnek otthona.”

Aki véleményt nyilvánítana, >>ITT<< teheti meg!

Szólj hozzá!

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.