Ismét Majthényi Lászlót választotta elnökévé a Vas Megyei Közgyűlés

Farkas Bazsi 2019-10-22 15:40:00
Ma tartották a megyei közgyűlés alakuló ülését.

A Vas Megyei Önkormányzat közgyűlése ismét Majthényi Lászlót (Fidesz-KDNP) választotta elnökévé  a testület kedden tartott alakuló ülésén.

A tizenöt tagú testületben az október 13-i önkormányzati választás eredményeként 11 mandátumot szerzett a Fidesz-KDNP, egy-egy mandátumhoz jutott a Jobbik, a Momentum, a DK és az MSZP. A testületnek kilenc régi és hat új tagja van.

Az ünnepélyes alakuló ülésen a megválasztott képviselők előbb átvették mandátumukat, majd esküt tettek, ezután pedig titkos szavazással választották meg az elnököt és alelnököket.

Majthényi László egyedüli jelölt volt a tisztségre, a szavazáskor 14-en voksoltak rá, egy szavazat érvénytelen volt.

A közgyűlés megválasztott elnökének javaslatára megválasztották a Vas Megyei Közgyűlés alelnökének Marton Ferencet (Fidesz-KDNP) és Kondora Bálintot (Fidesz-KDNP), így az alelnökök személyében sem történt változás.

Vas megyében volt a legnagyobb részvétel az októberi önkormányzati választáson, a szavazásra jogosultak 53,82 százaléka járult az urnákhoz.

A Vas Megyei Közgyűlés alakuló ülésével azonos időben vehették át mandátumukat a területi nemzetiségi önkormányzatok megválasztott képviselői is. Vas megyében horvát, roma és német területi nemzetiségi önkormányzat alakult.

Szólj hozzá!

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.