Hungast-SZKKA néven folytatja tovább diadalmenetét a szombathelyi kézilabdacsapat

Varga Mátyás 2020-02-03 13:34:00
A Crushers után az SZKKA is nevet változtatott.

 
Örömteli a mai nap a szombathelyi SZKKA számára, ugyanis Horváth Attila, alpolgármester elmondta, hogy a közétkeztetésért felelős Hungast Zrt. pedig már januárban megállapodott az SZKKA-val, akikkel mostantól Hungast-SZKKA néven találkozhatunk. Horváth reméli a jövőben rendszeresek lesznek a névadó szponzori bejelentések sajtótájékoztatói. Legutóbb ugyanis a város amerikai focicsapata kapott új nevet, ők januártól NBA Crushers néven folytatják tovább. 


 
Horváth elmondta, hogy nagyon örül, hogy a csapatok nem csak az önkormányzat, hanem a gazdasági élet szereplőit is megkeresik kéréseikkel és így ők is több lábon tudnak állni. Végezetül megköszönte a HVSE vezetőségének és Tóth Kálmánnak, hogy megtudták oldani, hogy a csapat Szombathelyen fogadhassa ellenfeleit. A HVSE-nek külön köszönetet mondott azért, hogy partnerként és nem ellenségként álltak a városvezetéshez.  


 
Pődör Zoltán, klubelnök nagy örömmel újságolta, hogy minden klub életében hatalmas esemény az, ha bejelenthetnek egy névadó szponzort. A kézilabdaklub már csak azért is tud ezzel az együttműködéssel azonosulni, mert ahogy fentebb is említettem a cég közétkeztetéssel foglalkozik, és az utánpótlás nevelésben több, mint 300 gyerek kézilabdázik náluk. 


 
Ez az alkalom azért is nagy öröm a számára, mert az elmúlt 10 év során bebizonyosodott, hogy igenis remekül helytáll a csapat, ugyanis mindig teltház előtt játszanak. Gondolata zárásaként pedig megemlítette, hogy próbálnak több lábon állni, mivel egy NB1-es csapatot csak úgy működhet, ha minden lába stabil. 


 
Herczeg Csaba, a Hungast Zrt. ügyvezetője és piacvezetési igazgatója elmondta, hogy cégnek az a célja, hogy minőségi közétkeztetést nyújtson, a lehető legkorszerűbb feltételek mellett, és az egészségre nevelésben is kulcsszerepet töltsön be. Ezt az is bizonyítja, hogy összes 300 partnerük van, akikkel 1100 szolgáltatási helyszínen, 180-200 ezer ellátottat szolgálnak ki. Ahol lehetőségük van ott támogatják a sportot, főleg ha az adott csapatnak a szombathelyi kézilabdacsapathoz hasonló, komoly utánpótlás bázisa van. 


 
Tóth Kálmán megemlítette, hogy hatalmas élmény volt számára, amikor megtapasztalta múlt év végén megtapasztalhatta azt, hogy a csapat milyen mozgósító erővel bír. Az Oldai Általános Iskola sportcsarnoka ugyanis megtelt szülőkkel, gyerekekkel, edzőkkel és játékosokkal, akik egy emberként ünnepeltek. Elmondta, hogy a városban sok sportcsapat van, akiknek együtt kell működniük. 


 
A kézilabdában ennek már láthatóak az eredményei, ugyanis az Aréna Savaria újra bekerült a kézilabda vérkeringésébe, és a Haladás Sportkomplexumot is bevonták, aminek az a következménye, hogy a Hali az összes hazai meccsét a városban játszhatja. Az Aréna Savaria később majd kap egy 10 milliós padló cserét, aminek valószínűnek az összes helyi csapat örülni fog, és ki is használják majd. 
 

Szólj hozzá!

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.