Horizonton túli szerelmesdal született a szombathelyi városi könyvtár online műsorában

Varga Mátyás 2020-05-07 14:34:00
Ezúttal Poócza 'Nonsense' András és Czirók András volt a Bájoló kreatív vendége.

Második adásához érkezett a Bájoló kreatív, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár online műsora, amiben Vas megyei szövegírók és dalszerző énekesek vesznek részt. Ahogy azt már előző cikkemben is írtam, a könyvtár műsora arról szól, hogy két zenével foglalkozó ember, egymástól függetlenül alkot egy dalt, vagyis a duó egyik tagja a salszöveget írja, míg a másik dalt szerez a kapott szöveghez és elő is adja a kész szerzeményét. Ezúttal Poócza 'Nonsense' András, az egykori Manuphanktura és az Andersen meghalt együttes, és a jelenleg is működő Eticatt frontembere vállalta magára a dalszöveg megalkotását. Andrást sokan ismerhetik, ugyanis a szombathelyi zenei élet egyik ismert alakja.

A lehető legtöbb műfajban otthonosan mozog, ugyanis zenei palettáján ugyanúgy megtalálható az alternatív zene, mint a poposabb dalok, vagy a videóban is elhangzó dub hip hop. Mivel mostanság (és nem csak a koronavírus miatt) gyakrabban jelennek meg szomorú, depresszív hangvételű dalok, ezért András egy vidám, nyári, szerelmes dalszöveget szeretett volna írni. És írt is ugyanis a Horizonton túl című szöveg egy igazi, kellemes hangzású, tábortűz mellé passzoló dal lett. Itt kicsit ugyanis történt egy csalás, mert bár ő nem a dalt, hanem a szöveget írja, mégis egy kis random gitározgatás közben született meg ez a vidám dalszöveg.

A dalszerző énekes ezúttal Czirók András, a Red Rockets, a Galeri és az APEX zenekar frontembere és gitárosa volt, aki Hargitai Andrással 2014-ben megalapította Ndrew's Acoustic nevű formációt. További érdekesség Ciriről, hogy tavaly jelent meg a Red Rockets első nagylemeze Túl a horizonton címmel. Ciri egy igazi rocker, akinek élete a színpad és a februári Bájolón elmondottak szerint egy igazi őrültként tombol végig egy-egy koncertet. Tehát sikerült összehozni két frontembert, akik a saját módjukon uralják a fellépések során a színpadot. Az, hogy pontosan mit alkotott közösen a két András, és hogyan született meg a kész dala, arról az alábbi videóban ti is meggyőződhettek.

Bájoló kreatív - Poócza András, Czirók András

Folytatódik a Bájoló kreatív, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár online műsora, amelyben Vas megyei kötődésű fiatal szövegírók és dalszerző-énekesek mu...

Szólj hozzá!

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.