Holnap öntenek tiszta vizet a pohárba Haladás-ügyben

Farkas Bazsi 2019-11-13 12:42:00
Lejár a pénzügyi vizsgálat határideje. Kiderülhet a csapat valós pénzügyi helyzete.

Több témában tartott ma sajtótájékoztatót a szombathelyi városvezetés, ahol többek között azt is megkérdeztük Nemény András (Éljen Szombathely) polgármestertől és jelenlévő három alpolgármestertől, hogy mi a helyzet a Szombathelyi Haladás NB II-es labdarúgó csapatát működtető Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft.-vel. A cégről ugyanis nemrég azt derítettük ki, hogy miután megkapta a várostól az ígért 150 millió forintot, csökkentette a törzstőkéjét 100 millió forintról 5-re. 

Horváth Attila (Éljen Szombathely) sportért is felelős alpolgármester azt mondta, hogy a tőke csökkentésről a városvezetés sem tudott. (Pedig az önkormányzat kisebbségi tulajdonos a cégben.) Azonban a legutóbbi taggyűlésen úgy fogadták el Tóth Miklós ügyvezető lemondását, hogy az november 30-val hatályos, addig pedig a városvezetés rendelkezésére kell bocsátania a teljes pénzügyi átvilágítás dokumentumait. Ennek a határideje holnap lejár, Így pénteken már egészen biztosan teljes képet kapnak a városvezetők a Hali anyagi helyzetével kapcsolatban. 


Amint lesz fejlemény természetesen jelentkezni fogunk! 

Szólj hozzá!

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben.