Hivatalosan továbbra sincs új koronavírus-fertőzött Vas megyében

Nagy Donát 2020-05-06 06:32:00
Országosan viszont 3111 főre nőtt a beazonosított betegek száma, és újabb 10 fő hunyt el.

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3111 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 10 krónikus beteg. Ezzel 373 főre emelkedett az elhunytak száma, 759-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1979 fő. Az aktív fertőzöttek 63%-a, az elhunytak 79%-a, a gyógyultak 51%-a budapesti vagy Pest megyei. 964 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 50-en vannak lélegeztetőgépen. A Pesti úti idősotthonban 40-re nőtt az elhunytak száma, 296 lakó és 26 dolgozó fertőzött.

Megkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsuk az életet és továbbra is elkerüljük a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.

Az időseket továbbra is arra kérikk, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák. 

Forrás: koronavirus.gov.hu

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal támad a szombat Szombathelyen

A Spartan futóverseny miatt kell korlátozásra számítani, mutatjuk az érintett útszakaszokat!

Csődvédelmet kért Homlok Zsolt cége

Az ideiglenes fizetési haladék a Homlok Építő Zrt.-t is megilleti.

Bejelentette képviselőjelöltjét a DK a Vas03-as választókerületben

Ludván Zsolt Lászlót indítja a párt Dél-Vasban.

Jó néhány győri irányítószám megváltozik

Mutatjuk az érintett ingatlanokat.

Egy kis szín ajándékba!

Gondoltál már valaha arra, hogy egy egyszerű színes ceruza micsoda kreatív lehetőségeket hordoz magában? Nemcsak gyerekeknek, de felnőttek számára is remek ajándék, amely felébreszti a bennünk szunnyadó művészt. Egy kis színesség mindig jól jön, nem igaz?

Közel 8 millió forint értékben foglaltak le kábítószert a győri rendőrök

A filmbeillő rajtaütés részleteiről ma délelőtt tartottak sajtótájékoztatót.

Unokázós csalókat fogtak el Szombathelyen

22 idős embert vertek át. Volt olyan áldozat, akit több mint 13 millió forinttal vertek át.

Bábolnán földelik el a dunakiliti és darnózseli fertőzött telepeken lévő állatokat tetemeit is

Nagy István agrárminiszter szerint eredményes a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen.

ELTE-s dolgozók tiltakoznak a gyülekezési törvény szigorításával szemben

Eddig több mint 700-an csatlakoztak a szolidaritási nyilatkozathoz.

Előbb akart börtönbe vonulni, ezért újabb bűncselekményt követett el egy férfi Győrben!

Nem volt kedve megvárni a behívót, elintézte magának, hogy hamarabb hűsölhessen.

Zaklatta volt feleségét egy szombathelyi férj

A férfinak most a bíróság előtt kell felelnie.

Pintér Bence: az állam is vegye ki a részét a győri közbiztonság rendberakásából

Cselekvésre kérte Pintér Sándor belügyminisztert a polgármester.

Hogyan szabadulj meg a félelmeidtől? Segít benne a csillagjegyed!

Az élet gyakran gördít elénk váratlan akadályokat, a félelmeink pedig sokszor meggátolnak abban, hogy ezeket sikeresen legyőzzük és előrelépjünk. Ilyenkor mindenkiben felmerül a kérdés: hogyan győzzem le ezeket a félelmeket?

500 millió forintra pályázhatnak a települések a győri Versenyképes Járások Program első körében

A Győri járás 30 polgármestere vett részt az erről szóló egyeztetésen.

Hivatalos: Vámos Zoltánra cserélték Hende Csabát

A Vas Vármegyei főispán lett a Vas 01-es választókerület elnöke.

Pintér Bence Szijjártó Pétertől kér segítséget, az új amerikai vámok miatt!

Donald Trump legújabb intézkedései megfojthatják a komplett győri autóipart.