Hivatalosan is megerősítették, hogy az Egyesült Királyságban egy macska is elkapta a koronavírust

Fehér Buda 2020-07-27 15:55:00
Ez az első ismert esete egy állat megbetegedésének.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Az Egyesült Királyságban először diagnosztizáltak egy négylábút koronavírussal. A macskát tesztelő orvosok hétfőn jelentették be, hogy Weybridge városban találtak rá az első brit állatra, amely elkapta a kórt. A macska gazdái korábban már átestek a fertőzésen, az állat tőlük kapta el a vírust.

A macskát egyébként a gazdái vitték orvoshoz, miután megfázásos tüneteket produkált. Az orvos először azt hitte, hogy csak a macska herpeszvírusról van szó, amely elég elterjedt a kis kedvencek körében. Ez a betegség is megfázásra utaló tüneteket mutat, főleg a macskák légzőszerveit támadják meg. 

Az állatorvos viszont mintát vett a cicától, amit elküldött egy laborba tesztelésre. Itt viszont nem csak a herpeszre, hanem a covid-19-re is tesztelték a mintát,

mindenki meglepetésére csak az utóbbi vizsgálat zárult pozitív eredménnyel.

Az angliai közegészségügyi intézmény azt mondja, a macska tesztje július 22-én zárult le, azóta viszont a négylábú és a gazdái is felépültek, más állat nem fertőződött meg a környezetükben a koronavírussal. A hatóságok azt mondják, hogy habár a macska az emberektől kapta el a vírust, azt még nem sikerült bizonyítani sehol sem, hogy ez a folyamat fordítva is működne. Tehát a szigetországban nem kell attól félniük az embereknek, hogy a házi kedvenceiken keresztül is elkaphatják majd a vírust. Az egészségügyiek viszont azt javasolják, hogy az állattartók a kis kedvenceik megsimogatása előtt és után is mossanak kezet.

A hatóságok azt is elmondták, hogy ugyan az állatok is elkaphatják a koronavírust, viszont a négylábúaknál sokkal gyorsabb és kevésbé veszélyes a betegség lefolyása, és még a tünetek sem olyan súlyosak, mint az emberek esetében. 

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.