Hetekkel a járvány kitörése után most tényleg elindult a kormány hivatalos tájékoztató Facebook oldala és honlapja a koronavírusról

Nagy Donát 2020-03-04 13:28:00
Azt írják, még mindig nincs magyarországi fertőzött.

Szerdán elérhetővé vált a koronavírussal összefüggő feladatokat koordináló operatív törzs információs honlapja, illetve a Facebook-oldala is - adta hírül a HVG.

Koronavírus hivatalos

Amennyiben úgy gondolod, hogy fertőzött vagy... Lázas vagy? Köhögsz, nehezen kapsz levegőt? Fordulj telefonon minél hamarabb orvoshoz! Mindenképpen jelezd neki, ha Te vagy a Veled kapcsolatban lévők bármelyike járt a közelmúltban olyan országban, ahol az új koronavírus járványt okozott. Az új koronavírus okozta fertőzésnek nincs kezelési módja, gyógyszere.

A Facebookon található információk szerint az oldalakon szakértők segítségével adnak választ a vírussal és annak terjedésével kapcsolatos kérdésekre. Ígéretük szerint folyamatosan figyelemmel kísérik a koronavírus-fertőzésre vonatkozó ellenőrzött egészségügyi és járványügyi adatokat, amit publikálnak is.

Koronavírus |

A Kormány Magyarország polgárainak védelme, az egészségügyi és járványügyi helyzet alakulásának figyelemmel kísérése, a szükség szerinti intézkedések hatékony megszervezése, és az állami szervek tevékenységének összehangolása érdekében 2020. január 31-én Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzset állított fel.

A weboldal, a Koronavirus.gov.hu jelenlegi adatai szerint továbbra sincs Magyarországon fertőzött beteg, 17-en vannak karanténban és 205 mintavétel történt.

Az oldal indulását egyébként múlt hét péntekre ígérték, végül hétfőn azt közölték, hogy szerdára csúszik a megjelenése. De most már publikus.

Szólj hozzá!

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.