Hét új busz érkezik Szombathelyre

Farkas Bazsi Bazsó Bálint 2020-10-26 14:00:00
Az új, alacsonypadlós csuklós buszok a legöregebb járműveket váltják ki.

A szombathelyi önkormányzat hét darab vadonatúj Mercedes-Benz Conecto G Next Generation buszt állít forgalomba - ezt egy mai sajtótájékoztatón jelentette be a városveztés.

A 121 fő befogadására alkalmas klimatizált csuklós buszokon 32 ülőhely és 84 állóhely áll rendelkezésre. Teljes egészésben alacsonypadlós járművek modern, Euro 6-os dízelmotorokkal szerelték fel. A buszokat lízingeli a város, 56 millió forintot fizet most ki az önkormányzat.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester elmondta, hogy a közösségi közlekedés az egyik legelhanyagoltabb terület volt az elmúlt időszakban, legutóbb 2011-ben foglalkozott vele az akkor városvezetés. A terület idén 400 millió forintot emésztett fel, jövőre pedig 600 millió forint fog rákölteni az önkormányzat. 

Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpogármester azzal folytatat, hogy az új buszok várhatóan november közepén munkába is állnak, a város legfrekventáltabb vonalain.

 

Németh Ákos (Éljen Szombathely!) tanácsnok kitért arra, hogy ez az intézkedés is egy lépés az élhetőbb Szombathely felé, hiszen tisztább lesz a város levegője a modernizált buszparknak köszönhetően. 

Kérdésünkre a Volán elmondta, hogy azért nem gondolkodtak emeletes buszokban, mivel Szombathelyen az a jellemző, hogy rövid ideig utaznak az utasok, akik így nem igazán vennék igénybe a busz emeletét. A csuklós buszok viszont alkalmasak egy a gyors utascserére. 

A régi, Ikarusz buszokat, amelyeknek helyére most az új járművek állnak, a Volán leselejtezi. 

Cikkünk az Ökopolisz Alapítvány támogatásával készült. 

Szólj hozzá!

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.