Hende Csaba szerint a polgári körök feladata a szemétszedés és a virágültetés lett volna

Farkas Bazsi 2018-11-12 14:00:00
Kis időutazás 2002-be, amikor Orbán Viktor Hendét bízta meg a polgári körök koordinálásával.

A múlt héten került fel a youtubera Gulyás Márton, Slejm a torkon ragadt politika című műsorának folytatása, a Partizán. A vendég ezúttal a Kovács Károly volt, aki 2002-2004 között aktív szervezője volt a Polgári Körök Mozgalomnak. 2004-ben végleg kiábrándult a szervezetből, amikor kiderült számára, hogy nem aktív közéleti részvételre számít tőlük a Fidesz, hanem a pártmunka elvégzésére - írja ismertetőjében a műsor. 


A beszélgetésből többek között az is kiderül, hogy milyen segítséget nyújtott akkor Hende Csaba, akit az akkor szerveződő polgári mozgalom koordinálásával bízott meg Orbán Viktor. 

Az ide vonatkozó részlet 5:40-től hallható. 

Hogyan szerveződtek meg a polgári körök?

Interjúalanyunk volt Kovács Károly, aki 2002-2004 között aktív szervezője volt a Polgári Körök Mozgalomnak. 2004-ben végle kiábrándult a szervezetből, amikor kiderült számára, hogy nem aktív közéleti részvételre számít tőlük a Fidesz, hanem a pártmunka elvégzésére. Hogyan szerveződött meg a 2000-es évek elejének legnagyobb hatású civil mozgalma? Kiderül az interjúból!


Kovács azt mondja:  - ...Ennek eklatáns példája, pár hónappal később, amikor Orbán Viktor kinevezte a polgári körök koordinátorának Hende Csabát.

Gulyás Márton: - Vele milyen viszonya volt?


Kovács: - Semmi különös.

Gulyás: - Mit tett hozzá, akkor úgy kérdezem, Hende Csaba a polgári Körök működéséhez?


Kovács: - Én szerintem, semmit. Többször fordultunk hozzá olyan kéréssel, hogy adjon valami támpontot, útmutatót, arra vonatkozóan, hogy: Mit csináljunk? Mivel foglalkozzunk? Mi legyen a polgári körök feladata? Eklatáns példa rá, hogy ültessünk virágot és szedjünk szemetet. Na most ezért nem kell polgári kör, nem kell semmifajta közéleti tevékenység. Aki megcsinálja, megcsinálja, aki nem az nem fogja összeszedni a szemetet.


 

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.