Lassan kiveszőben van a kerekasztal beszélgetés, mint közéleti forma. Igaz sajtóklubok, hír elmező műsorok és intraktív fórumok vannak, de arra már meglehetősen régen volt példa, hogy politikusok kerekasztal beszélgetésre hívják meg az újságírókat. Ma délután azonban pont ez történt, Lukácsi Katalin a Mindenki Magyarországa Mozgalom országos alelnöke és Nemény András az Éljen Szombathely polgármesterjelöltje kerekasztal beszélgetésre hívta az újságírókat.

Elsőként a politikusok arról beszéltek, hogy harmonikus a kapcsolat azok között a pártok és más szervezetek között, akik beálltak az Éljen Szombathely mögé. Ugyan a Fidesz azt a kommunikációt folytatja, hogy közöttük széthúzás és egyet nem értés van, de attól ők még eredményesen tudnak együtt dolgozni.
Szóba került többek között a Fidesz és az Éljen Szombathely kampány stratégiájának különbsége. Hogy amíg az ÉSZ jelöltjei személyesen keresik fel a választókat, addig a kormánypárt diákokat fizet azért, hogy bővítsék az eddig már meglévő listájukat.
De Nemény azt is témaként hozta fel, hogy standolások alatt sok olyan volt fideszes szavazóval kerültek kapcsolatba, akik elmondták, hogy csalódtak a pártban, mivel Szombathelyen az elmúlt 9 évben semmit sem tettek azért, hogy a várost rendben tartsák vagy, hogy olyan beruházásokat valósítottak volna meg, ami a hétköznapokban jelentene könnyebbséget az itt élőknek. Nemény azt mondta, ezek a választók szavazatukról biztosították őket.

Előkerült, hogy a januári közgyűlési többség megváltozása után megszavazott eddig közel 60 út és járdafelújításnak, valamint 6 játszótér felújításnak álltak neki a városban. Ezek közül 10 utat és járdát már át is adtak. Az tehát nem igaz, hogy felesleges volt ezt megszavaznia az új többségnek.
Témaként merült fel a Fidesz vitáktól való távolmaradása. Lukácsi Katalin azt mondta, hogy nem csak Szombathelyen és a fővárosban, de az ország minden településén az a jellemző, hogy a fideszes jelöltek nem állnak ki vitázni. Az újságírók is azon a véleményen voltak, hogy ezzel egyébként - azon túl, hogy a Fidesz ezzel megkérdőjelezi a választói akaratot, akik aláírásaikkal legitimálták a jelölteket - romlik a közélet minősége is, és a polgárok is kevésbé tudnak kiállni magukért.
Lukácsi kiemelte, hogy a Fidesz legújabb bélyege az ellenzékre az, hogy keresztény ellenesek. Amit egyébként saját példáján mindjárt cáfolna is. Lukácsi ugyanis hitoktató és bár, amikor szembe ment a Fidesszel megtagadták tőle a templomi szolgálatot.

Nemény is megszólalt az ügyben. Ő azt mondta, hogy kiváló kapcsolatot ápol Székely János megyéspüspökkel, ami többek között a Hársfaháznak adott segítségnek köszönhető. De az is szóba került, hogy, amikor elfogyott a pénz a Szalézi templom lépcsőjének felújítására, akkor azt, az új többség segítségével tudták befejezni.
Szólj hozzá!
A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.
Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.
A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.
Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.
A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.
A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.
A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.
Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.
Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.
Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.
A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.
Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.
A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.
A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.
Könnyű nyári eposz a Fidesszel szembejövő fideszes valóságról.
Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.
Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.
A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.
A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.
