Hatalmas siker! A Falco bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe

Vágvölgyi Bálint 2019-09-29 19:38:00
Lettországban nagyon simán nyertek a sárga-feketék.

Nagy küzdelem jellemezte a találkozó első perceit, a Falco beleállt a mérkőzésbe, nem volt megilletődött a Ventspils otthonában - kezdi tudósítását a BB1.hu, kosaras szakportál. Filipovity és Reddic termelte a pontokat. Előbbi ötnél, míg utóbbi négynél járt, amikor a hazaiak időt kértek. Mivel Benke is bedobott egy büntetőt 10-9-re vezetett a magyar bajnok. Az edzői utasítások megtették a hatásukat. Zakis kosaraival 18-10-re lépett meg a hazai csapat. Váradi dudaszós triplájával végül 18–13 lett a negyed vége.

Magyar kosárral kezdődött a második negyed. A Falco ismét továbbjutásra állt. A hazaik kicsit megzavarodtak, eladtak egy labdát, és két faultot is beütöttek, Reddic duplája után pedig már csak egy volt közte. 19-19-nél Kaufmanis egy palánkos triplával nyugtatta az övéit, de Filipovity azonnal válaszolt egy bravúros kosárral. Hatalmas küzdelem volt a pályán, a vasiak palánk alatti játéka meggyőző volt, védekezése pedig nem ízlett a hazaiknak. Filipovity duplája után, – 24-25-nél – ismét a hazaik kértek időt. A játék képe nem változott: a Ventspils szemmel láthatóan nem tudott mit kezdeni a szigorú védekezéssel, míg a szombathelyiek támadójátéka akadozott, így alig-alig született pont. 31–30-ra nyerte a Falco az első félidőt.

Hazai triplával folytatódott a mérkőzés, majd Perl ütött be egy támadót, a lettek pedig megtáltosodtak. Gasper Okorn 41-33-nál kért időt. Benke Szilárd pillanatai következtek. Zsinórban hét pontot dobott, így 43–40-nél már a hazaiak kértek időt. Benke azonban ott folytatta, ahol abbahagyta: újabb duplát szállított. Reddic is beköszönt, méghozzá egy remek palánk alatti megoldással vette vissza a vezetést a Falco. A csapatok továbbra is minden labdáért megharcoltak, de úgy tűnt mintha a magyarok jobban bírnák erővel ezt a periódust. 45-48.

Hooker duplájával kezdődött az utolsó etap. A Falco előnye összesítésben 11 pont volt. Perl duplája után pedig már ismét Ventspils időkérés következett. Hiába azonban minden próbálkozás. Perl Zoltánék átvették a mérkőzés irányítását, így még pár bosszantó hiba is belefért. Filipovity és Reddic fantasztikus kosara után pedig minden fontos kérdés eldőlt. 50-61 volt az eredményjelzőn, összesítésben pedig már 17-el vezetett Gasper Okorn csapata. Nem is érkezett fordulat. Az utolsó percekben a becsületükért küzdöttek a hazaiak, kevés sikerrel. A szombathelyiek összesítésben 24 pontos előnnyel jutott tovább.

A Falco két kört is sikeresen megvívva jutott a Bajnokok Ligája-csoportkörbe.

A Falco a második magyar csapat, amelyik a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott, de az első amelyiknek selejteznie kellett ehhez. A Szolnoki Olaj KK korábbi eredményei miatt, automatikus résztvevő volt a 2016/17-es szezonban.

BK Ventspils - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 55-73 (18-13, 12-18, 15-17, 10-25 )

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 2. mérkőzés
Ventspils, Olympic Center, 1500 néző

BK Ventspils: Washpun ,Vitols ,Luther ,Berzins , Cavars. Cserék: Kaufmanis, Zakis, Klips.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker 6, Váradi 7/3, Benke 15/3, Filipovity 15/3,Reddic 16. Cserék: Washington 8, Perl 2, Lake 4.

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.