Ha a kormányon múlik, akkor idén is lehet Savaria Karnevál

Nagy Donát 2020-04-30 15:55:00
A jelenlegi szabályok csak augusztus 15-ig tiltják a tömegrendezvények megtartását, igaz, ez akár egy tollvonással módosulhat.

A veszélyhelyzeti intézkedések taccsra vágták a komplett idegenforgalmi szektort, és a pofonból csak nagyon lassan tápászkodik fel az ágazat. Az emberek - érthető okok miatt - minden szállást és utazást lemondtak, a kormány pedig meg is tiltotta, hogy bárki tömegrendezvényeket tartson.

Hétfőtől azonban elkezdődnek a lazítások, így a vidéki kávézók, éttermek már megnyithatják a teraszt és a kerthelyiségeket.

Gulyás Gergely pedig azt is bejelentette csütörtökön, hogy a kormány augusztus 15-ig tiltja az 500 főnél nagyobb tömegrendezvények megtartását.

Azaz a Savaria Karnevál augusztus 27-30 közti időpontjakor már elvileg meg szabad tartani egy ekkora rendezvényt. Vagyis a jelenlegi állás szerint.

Kiderült, mikor lesz a következő Savaria Történelmi Karnevál!

Tegnap ülésezett a szombathelyi közgyűlés, ahol többek közt arról is szavaztak, mikor legyen 2020-ban a XXI. Savaria Történelmi Karnevál. Korábban két időpont is szóba került és mindkettővel akadtak problémák. Az egyik az augusztus 20-23-i, ami ugye az államalapítás ünnepére esik, a másik az augusztus 27-30-i hétvége, ami szintén nem szerencsés a lezárások miatt.

A karnevál minden évben hatalmas, talán túlzottan is nagy tömeget vonz a városba, ami egyeseknek hagyományos mulatság, másoknak pedig komoly bevételi forrás. Emiatt a szombathelyi önkormányzat anyagilag is támogatja a rendezvényt.

Azonban azt sem szabad elfelejteni, hogy egy ekkora fesztivál rendkívül jó táptalaja az esetleges fertőzések terjedésének. Gondoljunk csak bele, hogy a szokásos "heringezés" mennyire nem összeegyeztethető azzal, hogy most mindenkin szájmaszk van, illetve a megfelelő másfél méteres védőtávolságot is indokolt betartani.

Sok napja már nincs a városvezetésnek arra, hogy döntsön a kérdésről; mindkét oldalon fel lehet sorakoztatni pro és kontra érveket.

Ráadásul most hiába adnák áldásukat a városatyák a rendezvényre, simán előfordulhat, hogy a kormány egy tollvonással kitolja a tiltás határidejét, ami miatt nagyon sok millió forint menne a kukába.

Arról, hogy végül meg lesz-e tartva a Savaria Karnevál, levélben érdeklődtem a Polgármesteri Hivatalban, és amint megtudunk valamit, természetesen közzétesszük.

Szólj hozzá!

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit.