Gyurcsány egykori rendészeti szakállamtitkárát nevezte ki kórházigazgatónak Orbán

Bazsó Bálint 2020-11-19 11:47:00
Jenei Zoltán 13 évvel ezelőtt még azt a kordont védte, amit a Fidesz támadott a legvehemensebben. Változnak az idők.

A szerda este megjelent Magyar Közlönyből derült ki, hogy az emberi erőforrások miniszterének javaslatára Jenei Zoltánt országos kórház-főigazgatóvá nevezte ki Orbán Viktor.

Jenei Zoltán 2015 óta volt a Pécsi Tudományegyetem kancellára, igaz, távozásának okáról semmit nem tudni.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Jenei karrierje ugyanakkor nem ezzel indult, sőt. 

A korábbi rendőr dandártábornok és az ORFK gazdasági főigazgatója a második Gyurcsány-kormányban - 2006 júniusától - az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium rendészeti szakállamtitkára volt, egészen 2007 májusáig, amikor távoznia kellett az egyre kínosabbá váló Kossuth téri kordonerdő miatt.

Mint ismert, a vaskerítés hónapokon keresztül díszítette a teret, végül Orbán Viktor vezetésével 2007. február 2-án - az akkori évek legjobb politikai húzásával - pár perc alatt szétbontották a kordonokat a fideszes képviselők.

Fotó: MTI

Jenei ugyanakkor - Gergényi Péterrel együtt - még az év elején is megvédte a kordonokat, mondván arra biztonsági kockázatok miatt továbbra is szükség van. Végül - ahogyan az várható volt - Gyurcsányék beáldozták, így mennie kellett a szakállamtitkárnak. 

Szakértelmére végül 2015-ben lett újra szükség, amikor az egykori kordonbontó miniszterelnök a pécsi egyetem kancellárjává nevezte ki Jeneit.

Szólj hozzá!

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.

Nem lesz plusz költsége az online matricavásárlásnak, mégis érdemes figyelni

Szeptembertől már nemcsak a benzinkutakon, hanem online is „ingyen” lehet autópálya-matricát venni.

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Biztos te is jártál már úgy, hogy egy átlagos délutáni takarítás során egyszer csak kialszik a fény.

Illés Károly, szombathelyi önkormányzati képviselő munkahelyet vált

Július 1-től már nem dolgozik az Országgyűlés Hivatalánál.

Lopott bankkártyával vásárolt két vasi férfi

Nyolc alkalommal használták, a bíróság dönt a sorsukról.

Elbontják a szombathelyi városháza Bejczy utca felőli kerengőjét

Üvegkorlátot kap az emeleti terasz. Szegecses lesz a homlokzat.

Június 21-én Győrben is Múzeumok Éjszakája

9 helyszínen több, mint 50 program várja az érdeklődőket. 

Karácsony Gergely: a főváros megrendezi a szabadságünnepet

A főpolgármester szerint a BRFK "egy nem létező gyűlésről hozott tiltó határozatot, ezzel az erővel az unikornisok sétáltatását is betilthatta volna".

Új trend hódít a szemüvegpiacon!

Idén ismét a szemüvegdivaton van a fókusz.

Fullba nyomja a Voks X 2025 propagandát Kőszeg hivatalos Facebook-oldala

A város polgármestere az önkormányzati lapban hívta fel a figyelmet a sorsdöntő “népszavazásra”.

Hivatalosan is tulajdonosa lett a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek Schäfer András

40 millió forint plusz támogatást kap a szombathelyi önkormányzattól a focicsapat. 

Gábor Máté a Falco KC új ügyvezetője

A friss cégvezető eddig technikai vezetőként dolgozott a csapatnál. Gráczer György senior menedzseri kinevezést kapott.

Mutatjuk, mi alapján vásárol mosógépet egy kényszeresen maximalista ember!

Steve Jobs neve ma már mindenki számára ismerősen cseng, akit ugyan nehezen kezelhetőnek tituláltak munkatársai, ám sikereit valószínűleg épp ennek köszönhette.

Töretlen siker - Már most betelt a Vasi Vasember nevezési listája

Csak a váltókra tudnak fogadni, mindössze 8 jelentkezést a szervezők.

Üvegszilánkokat találtak a Szentiváni homokozóban

Példás gyorsasággal lépett az ügyben a Győr-Szol.

Több, mint 15 millió forintot gyűjtöttek a kórháznak a győriek a Richter egészségnapon

2000-nél is több szűrővizsgálatot végeztek el a Dunakapu téren.

Teljes útlezárás van az M86-os autóúton

Felsővezeték rongálódott a szombathelyi szakaszon.