Maga alá gyűrte a Buducnost csapatát a Győr a BL-ben

Vágvölgyi Bálint 2020-11-21 19:23:00
Magabiztos otthoni győzelem.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 34-29-re legyőzte a montenegrói Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik - idei utolsó - fordulójában, szombaton.

A győriek a BL-ben rekordot jelentő 45 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek.

A hazaiak koronavírusos megbetegedések miatt mindössze két kapussal és nyolc mezőnyjátékossal tudtak kiállni a mérkőzésre.

A vendégek kezdtek jobban, és bár a nyolcadik percben 5-4-re a Győr vezetett, a Buducnost egy 5-1-es sorozattal elhúzott. A francia Estelle Nze Minko vezérletével a 22. percre sikerült visszakapaszkodnia az ETO-nak, amely a hajrában háromszor is eredményes volt, így 18-16-ra vezetett a szünetben.

A házigazdák kiválóan, egy 5-1-es szériával kezdték a második félidőt, és a folytatásban is lendületben maradtak, így a meccs háromnegyedénél már 27-20-ra vezettek. A montenegróiak igyekeztek csökkenteni a hátrányukat, de a győriek nagyszerű fizikai állapotuknak köszönhetően végig bírták az iramot.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek irányítója, Andrea Lekic lett 11 góllal, a hazaiaknál Stine Oftedal tíz találattal járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 22. egymás elleni tétmérkőzésén három vereség és négy döntetlen mellett 15. alkalommal nyert a Győr, amely hat győzelemmel és két döntetlennel zárta az évet a BL-ben.

A december 3-án kezdődő dániai Európa-bajnokság miatt szünet következik a BL-ben, a csoportkör január 9-én folytatódik.

Bajnokok Ligája csoportkör, 9. forduló, B csoport:
Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 34-29
(18-16)

Címlapfotó: MTI/Krizsán Csaba

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.