Gólnélküli döntetlen a PMFC ellen

Bazsó Bálint 2020-09-13 18:56:00
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a nyolcadik Szombathelyi Haladáshoz a 9-ik helyen álló Pécsi MFC látogatott. A küzdelmes, élvezetes mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó Haladás többször is megszerezhette volna a vezetést.

Mátyus János, a Haladás vezetőedzője ismét meglepőt húzott: a kezdőben kapott helyet az U19-es csapat játékosa, Dezamits Dominik, a kispadon pedig a Hali cserekapusa a 17 éves Simon Barnabás, aki a sérült Rózsa Dánielt helyettesíti - írja a Haladás.hu.

Az első tíz percben mindkét csapat óvatosan játszott, bár valamivel a hazaiak az aktívabbak.

Egy felívelt szabadrúgás után Tóth Barna elöl  az utolsó pillanatban szögletre mentettek a vendégvédők. A 19. percben Tóth Barna passzolt jobbról középre egy labdát, az érkező Schimmer óriási helyzetből, kilenc méterről a jobb sarok mellé lőtt. 

Nem sokkal később Kiss Bence jobb oldali beadását Tóth Barna hét méterről fejelte kapura, Helesfay nagy vetődéssel védte a jobb sarokra tartó fejest. A 23. percben  Kiss Bence szögletét Tóth Barna hat méterről fejelhette kapura, ám a pécsi kapuson ezúttal is sikerrel védett.

Az ivószünetet követően a 26. percen Kiss Bence három védő kicselezése után betört a tizenhatoson belülre, ahol az egyik pécsi védő szorításában nagyot esett, de tizenegyes nem járt érte.

A 32. percben Bosnjak Predrag kapott sárga lapot, majd ezt követően a reklamáló Mátyus János is. Nem sokkal később Sági, majd Devecseri is besárgult.

A 40. percen Adamcsek 26 méteres bombáját védte magabiztosan a Haladás hálóőre.

A félidő végén a bal oldalon fut a Haladás támadás, Bosnjak beadását Tóth Barna hét méterről a kapu fölé lőtte.

A második félidőben Dezamits Dominikot Szekér Ádám váltja. 

A 49. percben a pécsiek támadását bravúrral védi Verpecz, pár perccel később pedig Medgyes lövését a pécsi kapus.

A 60. percben Holdampfot vágják fel a tizenhatoson belül, ám a játékvezető továbbengedi a játékot. 

A 69. percben Bosnjak óriási bedobását Tóth Barna továbbfejelte, ám a bal szélen érkező Medgyes hét méteres lövését blokkolták a pécsi védők. 

A 77. percben veszélyes pécsi támadás: Hegedűs 15 méteres lövését bravúrral védi Verpecz. Egy perccel később már a Haladás támad: Tóth Barna fejesét Helesfay védte.

A mérkőzés hajrájában Bosnjak bedobását Szekér három méterről a léc fölé fejelte. 

Az első félidőben inkább a Haladás kezdeményezett, egyértelműen aktívabb volt a hazai csapat. A második félidőre már megérkezett a mérkőzésre a pécsi csapat is, többet támadott a vendégcsapat, így kiegyenlítettebbé vált a játék képe. 

Szombathelyi Haladás – PÉCSI MFC 0-0

Szólj hozzá!

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.

Hónapok óta nem kaptak pénzt az SZKKA-nál gyakorlaton lévő diákok

A szombathelyi önkormányzat nemrég 20 millió forint támogatást adott a klubnak azért, hogy stabilan be tudják fejezni az idei bajnokságot.

Esküvő szállással: milyen lehetőségek várnak rád?

Az esküvők körüli szervezés és az ideális helyszín kiválasztása sok pár számára kihívást jelent.

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.