Focihuligánok szedték le a Pride-zászlót a Ferencvárosban, aztán felgyújtották azt

Pintér Bence 2020-08-15 15:12:00
„Így kell ezt” – kommentálta az eseményt a fideszes újság.

Elkezdődött a 2020-as Budapest Pride LMBTQ-fesztivál, ami idén nem tart felvonulást a járványhelyzet miatt, de ettől még mindenféle élő és online programokkal várja a résztvevőket.

Idén több ellenzéki vezetésű budapesti önkormányzat is jelezte támogatását a rendezvény felé, többek között azzal, hogy kitették a szivárványos zászlót épületeikre: így tett a Baranyi Krisztina által vezetett ferencávoris önkormányzat is, ez azonban nem mindenkinek tetszett:

az Aryan Greens nevű, FTC-hez kötődő szurkolói csoport ugyanis éjjel leszedte, majd felgyújtotta és megtaposta a zászlót.

Erről a Facebookon posztoltak, majd a 888.hu nevű fideszes propagandaoldal közölt a dologról egy támogató hangvételű cikket, amit Facebookon az „Így kell ezt!”-mondattal, valamint egy tapsoló emotikonnal osztottak meg – írja a 444. Ezt egyébként később módosították.

Baranyi Krisztina polgármester a Facebookon reagált a történtekre:

Baranyi Krisztina

Nagyon erős, nagyon bátor fiúk egy csoportja megtaposta és felgyújto... tta a szivárványos zászlót, amelyet leloptak az önkormányzat faláról. Rossz hírem van fiúk! Ez bizony az a város és az az ország. Itt a szerelem az szerelem, a család az család. Kivételek nélkül https://444.hu/.../az-aryan-greens-nevu-c...

A Budapest Pride pedig ezzel a poszttal reagált:

 

Security Check Required

null

Forrás: 444

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal.