Fizetéscsökkenéssel ugyan, de sok munkahely megmenthető

Farkas Bazsi 2020-03-19 11:52:00
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter, többek között erről is beszélt ma.

Óriási, akár tíz-tizenötszörös lehet a különbség a kimutatottan koronavírusus betegek és a megfertőzöttek között, hiszen az érintettek akár 80 százalékánál tünetmentes a vírus jelenléte - mondta a csütörtöki kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Gulyás Gergely hozzátette: bár a kormány ezután is közli a pontos számokat, azok az egész világon, így Magyarországon is fenntartásokkal kezelendők. Hangsúlyozta: a következő napokban vélhetően ugrásszerűen nő a fertőzöttek száma. Kijelentette: Magyarország más országokhoz képest a fertőződés egy korábbi szakaszában hozta meg a terjedés lassítását célzó intézkedéseket.
 

Gulyás azzal folytatta, hogy a hitelek törlesztésének idei évre szóló, a koronavírus-járvány miatt elrendelt felfüggesztése a babaváró- és a diákhitelekre is vonatkozik. Gulyás Gergely miniszter hozzátette ugyanakkor, hogy a babavárókölcsönnél a 10 éves futamidő nem hosszabbodik meg.

A moratórium a magánszemélyek közötti hitelekre nem vonatkozik - jegyezte meg.

A fogyasztói hitelekkel kapcsolatban azt mondta, arra számítanak, megnő majd az igény irántuk, ezért döntöttek úgy, hogy a teljes hiteldíjmutató (thm) legfeljebb 5 százalékkal haladhatja meg a jegybanki alapkamatot. A munkaviszonyokkal kapcsolatos rendelkezésekről szólva Gulyás Gergely kiemelte: azt várják, hogy lesznek kreatív megoldások, amelyek adott esetben járhatnak ugyan jövedelemcsökkenéssel, de a legfontosabb a munkahelymegtartás.

A meglévő tíz akciócsoporton túl egy újabbat, úgynevezett önkéntes akciócsoportot állít fel a miniszterelnök a koronavírus-járvánnyal összefüggésben - ismertette a csütörtöki kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszer.

Gulyás Gergely elmondta: az akciócsoportot Révész Máriusz kormánybiztos, országgyűlési képviselő vezeti.

Hozzátette: számtalan formában jelenik meg az adakozási készség a társadalomban, amiért a kormány hálás, ennek koordinálását bízták Révész Máriuszra. Magánkórházak jelentkeznek, mások digitális eszközöket ajánlanak fel - tette hozzá a miniszter.

Megerősítette ugyanakkor: a védekezéshez szükséges anyagi források rendelkezésre állnak.


 

Szólj hozzá!

A biztos szavazóknál 16%-kal vezet a Tisza a Fidesz előtt 

A felmérés szerint semmilyen fronton nem vezet a kormánypárt, annak ellenére, hogy nyáron kicsit erősödött. 

Nyáron sem állt meg a munka: megszépültek a győri óvodák

Az önkormányzat prioritásként kezeli a saját fenntartású intézmények folyamatos karbantartását. 

Magyar Péter most a Fidesz rendes évi kötcsei piknikét akarja meghekkelni

A településen tart összejövetelt a legnagyobb ellenzéki párt, ahol azt ígérik, hogy bemutatkoznak a TISZA új arcai is.

Szünetelhet az ivóvízellátás Marcalváros mindkét oldalán Győrben

A Bakonyi és a Lajta út kereszteződésében történt csőtörés. 

Holtan találták meg az eltűnt 2 éves miskei lány

A gyanú szerint a kislányt J. Dávid 24 éves miskei férfi ölhette meg.

Kampánynyitót tartott Szombathelyen a Mi Hazánk

Bemutatkoztak a párt új országgyűlési képviselőjelöltjei is.

Ismét behálóznak a textilek a Szombathelyi Képtárban

Jön a IX. Nemzetközi Textilművészeti Triennálé.

Így fog kinézni a megújuló, társasházi funkcióra váltó egykori szombathelyi ISIS Hotel

A befektető első körben ugyan extravagánsabb kinézetet szeretett volna adni, de városképbe illeszkedés miatt marad a régi homlokzati megjelenés.

Tarr Zoltán: A Tisza-adó a rogáni propaganda szüleménye

A politikus azt hangsúlyozza, hogy a Tisza adójavaslataival a fideszesek is jól fognak járni.

A Tisza Pártot lejárató kampány videót fizetett közpénzből privát Facebook-oldalán az energiaügyi miniszterhelyettes - állítja a Momentum

Vajon Czepek Gábor helyett az Energiaügyi Minisztérium, vagyis a magyar emberek fizették a számlát?

Kapacitást növelt a GYHG az egyik győri szelektív szigeten

Egy tűzeset miatt volt indokolt a döntés. 

A 2026-os parlamenti választás esélyeit latolgatva végez Szombathelyen és környékén felmérést a Publicus

Meleg Zita Mária és Csiszár Zsófia, mint a Tisza párt lehetséges jelöltjei szerepelnek a kérdőíven.

Az augusztus is a Tisza vezetésével zárult

A Republikon kutatása szerint 4 százalékponttal vezet a Tisza Párt a Fidesz-KDNP előtt a teljes népesség körében.

Botrány, botrány hátán a győri kajak-kenu céltorony körül

Sajtóhibák, vádak és jogi fenyegetések árnyékában.

Hulladékkal bizniszelt egy sárvári férfi, csakhogy nem volt hozzá engedélye

2 millió forintos vagyonelkobzást kér rá az ügyészség.