Fideszes országgyűlési képviselő is érintett lehet az erzsébetvárosi 700 millió forintos ingatlan mutyiban

Farkas Bazsi 2020-06-06 11:38:00
Czeglédy Csaba ügyvédi irodájának felderítése után rendőrségi nyomozást rendeltek el.

A gyanú szerint a becsült 1 milliárd 40 millió forintos forgalmi érték helyett kevesebb mint 30 százalék, mindössze 304 millió forint folyt be ez erzsébetvárosi önkormányzat kasszájába, egy ingatlaneladás kapcsán még az előző fideszes kerületvezetés idején - ezt derítette ki Czeglédy Csaba ügyvédi irodája, ami miatt már rendőrségi nyomozást is elrendeltek az ügyben.

Ha a nyomozás eredménye egybecseng az ügyvédi iroda véleményével, akkor 700 millió forintot bukott a kerület önkormányzata. 

Ami ennél is érdekesebb az az, hogy az ügyben egy fideszes jelenlegi parlamenti képviselő, a kerület korábbi alpolgármestere Bajkai István is érintett lehet - erről Czeglédy tegnapi posztjában írt. 

Annyira csúnya az ügy, hogy a nyomozást annak ellenére elrendelték, hogy fideszes politikusokat érint.

Így talán még jobban érhető, miért prüszköl a Fidesz a jogi megbízásaink miatt. Azt pontosan tudják, hogy engem sem megvenni, sem fenyegetni nem tudnak.

Az óbégatásban az a Bajkai István jár az élen, aki korábban a kerület alpolgármestere volt - most országgyűlési képviselő -, és őt bízta meg a képviselő-testület, hogy járjon el, és képviselje ebben az ügyben az önkormányzat érdekeit.

Bajkainak vélhetően az elkövetkező hónapokban sokat kell majd magyarázkodnia, ugyanis a gyanú szerint vastagon érintett a bűncselekményben.

Részlet a BRFK határozatából (01000/1960/2020. bü. ügyszám):

“A rendelkezésre álló adatok alapján - az egyes részcselekmények elkövetési idejére figyelemmel - felmerül annak gyanúja, hogy a feljelentés tárgyát képező bűncselekmények megvalósításában a Budapest VII. kerületében korábban alpolgármesteri tisztséget betöltő dr. Bajkai István megválasztását követően, országgyűlési képviselőként is közreműködhetett.” - írta Czeglédy Facebook-posztjában.

Szólj hozzá!

Dan Brown nyolc év után visszatér

Gondolkodtál már azon, milyen érzés lehet egy írói szünet után ismét reflektorfénybe kerülni?

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.