Elsőfokú riasztást adtak ki zivatarok kialakulása miatt

Papp László Tamás 2021-01-06 16:23:00
Felhős égbolt, hózáporok, aztán napsütés várhatóak máról holnapra. Erős széllökésekre is számíthatunk.

Alapvetően többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, eközben a szakadozott felhőzet egyre inkább gomolyosodik. Éjszaka elszórtan alakulhatnak ki záporok, a Dunántúlon és északon hózáporok is. A keleti megyékben csütörtökön délelőttig még lehetnek erősen felhős vagy borult körzetek, ahol időszakosan eshet az eső. Csütörtökön a szakadozott felhőzet mellett több órára kisüt a nap, csapadék már csak elvétve fordulhat elő zápor, hózápor formájában. Szerdán a délies, csütörtökön az északnyugati szelet kísérhetik élénk, olykor erős lökések – jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálatra hivatkozva az MTI. 

Közben elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok kialakulása miatt – tudatja a katasztrófavédelem. Az érintett területeken jégeső eshet, és károkat okozhat az erős szél is. Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki zivatarok kialakulása miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként megerősödhet a szél, és jégeső is előfordulhat. A riasztások által érintett területeket, járásokat az alábbi hivatkozáson elérhető, folyamatosan frissülő térképen követhetik nyomon. Amennyiben az OMSZ visszavonja az ország területéről az elsőfokú riasztást, vagy másodfokú riasztást ad ki, arról újabb közleményben számolunk be. Az újabb területeket érintő elsőfokú riasztásokról addig a lenti hivatkozáson elérhető térképről tájékozódhatnak – közölték.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4, +4 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 2, 8 fok között várható.

Szólj hozzá!

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.