Jól játszott a Fradi, de kikapott a Barcától

ugytudjuk.hu 2020-10-20 22:49:00
Négy gólos vereséggel nyitott a magyar bajnok a Bajnokok Ligájában.

A Ferencváros 5-1-es vereséget szenvedett az FC Barcelona otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek keddi nyitányán.

Fotó: fcbarcelona.com

A magyar bajnokcsapat jól kezdett, hiszen Tokmac Nguen előbb gyönyörű, de lesgólt szerzett, majd Isael "bombázta szét" a kapufát. A katalánok a hatszoros aranylabdás Lionel Messi révén szereztek vezetést a 27. percben, az argentin zseni egy szóló után harcolt ki büntetőt, amelyet aztán maga értékesített. A Barca nem sokkal a szünet előtt a 17 éves Ansu Fati kapáslövésével duplázta meg előnyét.

Hét perccel a fordulást követően Philippe Coutinho talált be, de a Ferencváros a 70. percben Ihor Haratin büntetőjével szépített, ráadásul Gerard Piqué kiállítása miatt emberelőnybe került. A hajrában a Ferencváros megpróbált támadni és kinyílt, ezt a tíz emberrel futballozó Barcelona Pedri és Ousmane Dembélé révén két góllal megbüntette.

Fotó: fcbarcelona.com

A csoport másik meccsén a Juventus Morata két góljával 2-0-ra nyert a Dinamo Kijev vendégeként. Szerhij Rebrov együttese a következő fordulóban, jövő szerdán a Kijevet fogadja a Groupama Arénában.

FC Barcelona – Ferencváros 5-1 (2-0)
Camp Nou
v.: Sandro Schärer (svájci)
Barcelona: Neto – Sergi Roberto (Firpo, 62.), Piqué, Lenglet, Dest – Pjanic (S. Busquets, 76.), F. de Jong – Trincao (O. Dembélé, 63.), Coutinho (Araújo, 71.), Fati (Pedri, 63.) – Messi
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic, Civic (Heister 63.) – Haratin, Sigér D., Laidouni (Somália, 63.) – Zubkov (Mak, 71.), Isael, Nguen (F. Boli, 71.)

Gólszerző: Messi (27. – 11-esből), Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), O. Dembélé (89.), ill. Haratin (70. – 11esből)
Kiállítva: Piqué (69.)

Címlapfotó: fcbarcelona.com

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.