Évi 5 millió forint elég lenne a cserkészeknek a szombathelyi Cserkészház bérleti díjára

Farkas Bazsi 2020-03-05 06:23:00
Kérdés persze, hogy ha Hende Csaba képes volt 300 milliót intézni a Haladásnak, akkor ezért miért nem talpal egy kicsit.

Bő két hete elsőként foglalkoztunk azzal, hogy ugyan elkészült a Cserkész Székház visszaépítése/felújítása/átépítése/renoválása Szombathelyen, az épületben azonban egy szem cserkész sincsen.

Az épületet az 1920-as években építették, aztán az 1940-es években elvették a cserkészektől, hogy üzemet létesítsenek benne. Most, hogy az EPCOS kivonult a Szent László Király utcából, nyílt lehetőség arra, hogy visszaalakítsák az ingatlant és ismét cserkészházként üzemelhessen.

A létesítményt két másik épülettel egy projektben valósították meg, így lett Vívóakadémiája és Asztalitenisz Centruma is Szombathelyen. 

A beruházás közel 1 milliárd forintba került, ebből 750 millió forint európai uniós támogatás. Közel 120 millió forinttal beszállt a Magyar Asztalitenisz Szövetség, valamint a Magyar Vívó Szövetség is közel 158 millióval támogatta a beruházását.

A cserkészek azonban nem adtak pénzt az átépítéshez, azt mondták nincs rá keret. Pedig a korábbi fideszes városvezetés kétszer is tárgyalt az országos elnökséggel. Az is felmerült korábban, hogy egy a Bagolyvár fölötti földterületet megvásárolna az önkormányzat a cserkészektől, az ebből szerzett pénzből pedig rendezni tudná a bérleti díjat a szervezet. Ebbe azonban nem mentek bele. 

Úgy tudjuk, hogy a cserkészeknél még az a kérés is megfogalmazódott, hogy ne nyúljon az épülethez a város, vegyék azt ki az európai uniós pályázatból, idővel pedig ők maguk rendeznek majd gyűjtést amiből aztán apránként elvégezték volna a felújítást. Kérdés persze, hogy a több száz millió forintos átépítésre mire gyűlt volna össze az elegendő pénz.

De ez már szinte lényegtelen is, hiszen az épületet visszaalakították, így az várja leendő bérlőit. Csakhogy a múlt heti közgyűlésen a fideszes képviselők csak azt voltak képesek szajkózni, hogy ingyen kellene használatba adni az épületet a cserkészeknek. Már csak a történelmi igazságszolgáltatás miatt is. Ez azonban lehetetlen, az ugyanis az eu-s pénzt tekintetében hűtlen kezelés lenne.  A város ugyanis szigorú elszámolással tartozik a beruházással kapcsolatban. Szomorú, hogy ezzel a választott fideszes képviselők nincsenek tisztában.


Egyes információk szerint az ingatlant 400 ezer forintos havi bérleti díjért vehetnék ki a cserkészek, akik 700-an lehetnek Szombathelyen. Tényleg csak egy kis matek kell ahhoz, hogy lássuk, ha valóban ekkora a taglétszáma a cserkészeknek, akkor fejenként 1000 forintos tagdíjjal máris meglenne a fedezet a bérleti díjra.

De lenne egy sokkal kézenfekvőbb megoldás is.

Hogyha már a szombathelyi Fidesz ennyire lelkén viseli a cserkészek Cserkészház használatát, akkor miért nem fordulnak a térség országgyűlési képviselőjéhez, az egyébként fideszes Hende Csabához, hogy központi költségvetésből intézzen 5 millió forintot a cserkészeknek, akik így állami segítséggel tudnák bérelni a Cserkészházat.

Hende egyébként elég jó lobbista. Erről legutóbb is meggyőződhettünk, akkor, amikor 300 millió forintot intézett a Haladás VSE-nek. Mi ehhez képest az az 5 milliócska.


 

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.