Egy szem cserkész sincsen a nemrég átadott szombathelyi Cserkészházban

Farkas Bazsi 2020-02-19 15:13:00
A cserkészek ingyen szeretnék használatba kapni az épületet, de ez az EU-s pályázat miatt lehetetlen.

Hétfőn bejárással adták át a szombathelyi Szent László Király utcában, a régi EPCOS gyár épületeinek átalakításával létrejött vívócsarnokot, asztalitenisz centrumot és a Cserkészházat.

A beruházás közel 1 milliárd forintba került, ebből 750 millió forint európai uniós támogatás. Közel 120 millió forinttal beszállt a Magyar Asztalitenisz Szövetség, valamint a Magyar Vívó Szövetség is közel 158 millióval támogatta a beruházását.

A cserkészek azonban nem adtak pénzt az átépítéshez. 

Azt egyébként lehet, hogy kevesen tudják, hogy a most átadott Cserkészház valamikor régen, szintén egy cserkészház volt. Az épületet azonban elvették a cserkészektől és gyárépületté alakították át. Most tehát régi adósságot törlesztve a város visszaadta a cserkészeknek régi otthonukat. Pontosabban csak visszaadná.

A dolog ugyanis úgy néz ki, hogy a vívók és az asztaliteniszezők szövetségi támogatást raktak bele az épületek költségeiben. A támogatást aztán bérleti díj formájában “lelakják”. 

A cserkészek azonban egyetlen forintot sem fizettek bele a felújításba, holott információink szerint a városvezetők még a projekt megkezdése előtt tárgyaltak velük és tisztázták, hogy ha nem tudják anyagilag támogatni a beruházást, akkor nem fogják tudni használni az épületet. 

Persze joggal merülhet fel a kérdés, hogy miért nem adja bérbe ingyen a szombathelyi önkormányzat az épületet a cserkészeknek. Ezt azonban azért nem tudja megtenni, mivel az Európai Unió szigorú elszámolással ad mindenféle támogatást, így ebben az esetben is ez a helyzet. Ez pedig kizárja, hogy bárkinek is ingyenesen bérleti joga legyen az ingatlanra.

A Cserkészházat így csakis bérleti díjat fizetve használhatja bárki. Még az is előfordulhat, hogy nevével ellentétben nem is cserkészek fognak beköltözni. A bérleti díj egyébként havi fél millió forint körül mozog.

A vívók bruttó 8 millió 268 ezer 157 forintot, az asztaliteniszők pedig bruttó 8 millió 219 ezer 694 forintot fizetnek évente az épületek bérléséért. 

Kerestük a cserkészeket, akiktől azt kérdeztük, hogy tervezik e az ingatlan bérlését, egyáltalán lenne ennyi pénzük havonta egy székházra. Egyelőre azonban nem kaptunk választ. 


 

Szólj hozzá!

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.