Esterházy Márton: Gratulálok azoknak, akik kivették a tantervből a testvérem munkásságát

Székely Zoárd 2020-04-08 17:41:00
„Mert ha valaminek nem ott a helye, de ott van, akkor az a helye.”

Esterházy Péter idén április 14-én lenne hetvenéves.. A 2016-ban elhunyt író testvérei a BEST magazinnak adott interjúban meséltek vele kapcsolatos emlékeikről.


Esterházy Márton elmondta, hogy hiába telnek a hónapok és évek, nagyon hiányzik neki a testvére, az viszont nagyon nem tetszik neki, hogy van, aki szerint nem kell Esterházy műveit tanítani a gimnáziumokban, mert „kultúraromboló”.


„Gratulálok azoknak, akik kivették a tantervből a testvérem munkásságát és életművét. Péter az egyik, ha nem a legjobb kortárs író, ezt senki nem veheti el tőle, bármilyen politikai nézeteket is vall.”


– mondta. 


Esterházy Péter Egy évvel fiatalabb testvére, György is hasonló véleményen van:


„Valóban nagyon rossz nélküle. De nemcsak nekünk, a szeretteinek hiányzik, hanem ebből a zaklatott közéletből is. Sokszor kellett viszszafogni magam, amikor megpróbálták kritizálni. Azt mondom, igazi balfékek ragasztottak rá ilyen-olyan címkét, tekintették őt valamiféle liberális mételynek. Az írót, a zseniális írót kellett és kell látni benne mindenkinek. Nagyon jó testvérek voltunk.”

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.