Elütöttek egy embert a szombathelyi Fő téren

ugytudjuk.hu 2019-09-02 17:06:00
A belvárosban szimulálták, hogy egy balesetnél a mentők milyen munkát végeznek.

Ahogy mi is beszámoltunk róla, hétfő délután tartották a szombathelyi Fő téren a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudomány Kar Szombathelyi Képzési Központja és a PTE Szociális és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakképző Iskola Szent-Györgyi Albert Tagintézménye 2019/2020-as – jubileumi – Tanévnyitó Ünnepségét.

Miután fogadalmat tettek az elsőéves hallgatók, egészségügyi szimulációs és szakbemutatókra is sor került.

Az egyik ilyen volt, amikor délután bemutatták, hogy a mentők milyen munkát végeznek és látnak el egy gázolásos balesetnél.

Horváth Balázs mentőtiszt, MRT BLS AED Instruktor koordinálta a történteket, percről percre részletezte, hogy mi is történik.

Szerencsére az "áldozat" megmenekült, végül két lábon hagyta el a Fő teret (a valóságban természetesen az állapota stabilizálása után azonnal kórházba szállították volna).

A bemutató is csak megerősített minket és a nézőket abban, hogy sosem lehetünk elég hálásak a mentőknek, akik munkájukat mindig nagy szakértelemmel és odaadással végzik.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.