A szombathelyi Fő téren tartja a jubileumi tanévnyitóját a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudomány Kar Szombathelyi Képzési Központja

ugytudjuk.hu 2019-09-01 17:51:00
Rácz Gergő koncertjével zárják a rendezvényt.

A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudomány Kar Szombathelyi Képzési Központja és a PTE Szociális és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakképző Iskola Szent-Györgyi Albert Tagintézménye 2019/2020-as – jubileumi – Tanévnyitó Ünnepségére a szombathelyi Fő téren kerül sor 2019. szeptember 2-án, 13 órai kezdettel, ahol fogadalmat tesznek az elsőéves hallgatók. Az évnyitót követően a Fő téren egészségügyi szimulációs és szakbemutatókra is sor kerül, a rendezvényt pedig Rácz Gergő koncertje zárja.

  

Idén is kimagasló elsőéves hallgatói létszámmal indítja a 2019/2020-as tanévet a PTE Egészségtudományi Kar mind az öt képzési központja. Pécsett, Kaposváron, Szombathelyen, Zalaegerszegen és a szerbiai Zomborban összesen 1.084 hallgató kezdheti meg tanulmányait 2019 szeptemberében. Ez a szám a Pécsi Tudományegyetem 10 karára felvettek 20,9%-át, tehát egyötödét teszi ki.

Az egészségügyi képzési terület alapképzési szakjai esetében a karon 838 főre, azaz közel 9%-kal emelkedett a létszám a tavalyi év 769 fős felvett létszámaihoz képest, így a kar továbbra is jelentősen hozzájárul az egészségügyi ágazat szakemberszükségletének biztosításához.

A Szombathelyi Képzési Központban a 2019-es felvételi eljárás során a tavalyinál 42%-kal több, összesen 179 fő került felvételre, ebből nappali munkarendű képzésben 97 fő nyert felvételt, amely a tavalyi létszám 277%-a. Ezzel párhuzamosan idén levelező munkarenden 82 fő kezdheti meg tanulmányait a képzési központban. A nappali munkarendű képzések esetében az új szakirányok mindegyike indításra kerülhetett, összességében 67 fővel növelve meg a felvettek létszámát.  

A külföldi hallgatók beiskolázása karunk egyik sikertörténete. A 2019-es idegen nyelvű felvételi eljárásban már 120 fő került felvételre az első évfolyamra a kar pécsi képzési központjában, és ezenfelül a jubileumi tanévben sor került az idegen nyelvű képzési portfólió bővítésére is, amelynek eredményeképpen a PTE ETK-n indul el elsőként az országban az Advance Practice Nurse, azaz a kiterjesztett hatáskörre felkészítő angol nyelvű ápolói mesterképzés. A fejlődés következő lépcsőfoka, hogy a képzési központjainkban, így Szombathelyen is elindulhassanak az idegen nyelvű képzések.

  

A Stipendium  Savaria (ápoló BSc, Szombathely) ösztöndíjra 14 pályázat érkezett, valamint további 4 fő és adott be egyszerre a Stipendium Savaria és a Stipendium Saladiense (gyógytornász Bsc, Zalaegerszeg) ösztöndíjakra jelentkezést. Az ösztöndíjat képzési helyenként 10-10 fő nyerte el.

  

Időpont: 2019. szeptember 2. (hétfő), Tanévnyitó Ünnepség: 13 óra; szimulációs és szakbemutató 13-18 óra, koncert: 16 óra

Helyszín: Szombathely, Fő tér

Résztvevők:

Dr. Hende Csaba, az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke

Harangozó  Bertalan Vas Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja

Marton Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés alelnöke

Dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere

Dr. Ács Pongrá c, PTE ETK általános és stratégiai dékánhelyettes

Karamánné dr.  Pakai Annamária, PTE ETK SZKK képzési központ igazgatója

Némethné Bará  th Anikó, a PTE SZESZI Szent-Györgyi Albert Tagintézményének vezetője

dr. Balázsy Péter, a Vas Megyéért Egyesület elnöke

Altmajer Beáta,  a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház ápolásigazgatója

  

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.