A Szombathelyi Haladás a bajnokságot remekül kezdő újoncot, az MTK Budapestet fogadta az OTP Bank Liga hatodik fordulójában. Az MTK-nak három győzelme és egy-egy döntetlenje, illetve veresége volt a fordulót megelőzően, míg a Haladás pont fordítva állt: egy-egy siker és döntetlen mellett három veresége volt - írja a Rangadó.

Rögtön Király-védéssel indult a meccs, majd egy újabb mentést is bemutatott a Haladás kapusa. A 13. percben azonban már túljárt az MTK a rutinos kapus eszén: Lencse húzta el a labdát Király mellett, centerezett Schäfer elé, aki a kapuba helyezett (0-1). Kicsaknak is akadt védenivalója, de Király sem pihent a folytatásban sem. Schimmer-mentés zárta a félidőt – a Hali védője a gólvonalról rúgta ki a labdát.

MTK-helyzettel indult a második félidő is, ismét Király védett. Priskin fejese nem sokkal kerülte el a kaput, ezt követően viszont kissé leült a meccs. Torghelle is beállt a hajrára, az ő csúsztatása került Gera Dániel elé a 81. percben, aki gólra váltotta helyzetét. Nem sokkal később Király nyerte a Gera elleni párharcot, de még a Haladás részéről is futotta helyzetre, sőt gólra is: a 91. percben Gaál szépített, az egyenlítésre azonban már nem maradt idő – az MTK 2-1-es sikerével nagyon értékes három pontot hozott el Szombathelyről is.

Szombathelyi Haladás – MTK Budapest 1-2 (0-1)
Szombathely, Szombathelyi Haladás Stadion, 4117 néző. Játékvezető: Karakó
Haladás: Király – Schimmer, Benes (Halmosi, a szünetben), Tamás L., Németh Milán – Kolcák – Mészáros, Rácz (Gaál, 76.), Priskin, Habovda – Rabusic (Bamgboye, 61.). Vezetőedző: Michal Hipp
MTK: Kicsak – Ikenne-King, Gengeliczki, Pintér, Selin – Vass Á. – Schäfer (Gera D., 64.), Bognár, Kanta, Ramos (Vass P., 89.) – Lencse L. (Torghelle, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerzők: Gaál (91.), illetve Schäfer (13.), Gera D. (81.)
Szólj hozzá!
Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.
Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.
A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.
A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.
Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.
A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.
A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.
Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.
Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.
Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.
A helyszín a szokásos Szent István-szobor lesz.
A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.
A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.
A Körmend Székesfehérváron kezdi a szezont.
Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.
Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.
Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.
