Senki sem játszik a pályán, mégis világítanak a Haladás Sportkomplexum reflektorai?

Fehér Buda 2019-01-24 07:05:00
Pazarlás, vagy valami teljes más történik?

Éjszakánként világít a Haladás Sportkomplexum fölött az ég, írta olvasónk nekünk nemrég. Az üzenete mellé képeket is küldött, ezeken jól látszik, hogy tényleg hatalmas fényáradatban úsznak a sportkomplexum fölött tanyázó felhők:

 

Az is nyilvánvaló, hogy a sportkomplexumból jön a sárgás fény
Fotó: Olvasó

 

Olvasónk szerint a sportkomplexum fénye a környéken élőket is zavarhatja, főleg a redőny nélküli lakások lakóit, de azt is leírta, hogy a fényt még a Zanati útról is látni lehetett.

Ilyen a kilátás éjszaka a Rohonci úton
Fotó: Olvasó

Olvasónk arra gyanakodott, hogy a sportkomplexum pályavilágítását hagyták bekapcsolva éjszakára. Ez azért is lett volna meglepő, mert a világítást eddig csak a Haladás centermérkőzésein vetették be, a napokban azonban nem volt ilyen megmérettetés, a csapat ugyanis éppen Törökországban van, edzőmeccseket vívnak odakint.

Megkerestük Gál Sándort, a Haladás Sportkomplexum ügyvezetőjét, hogy fényt derítsünk a rejtélyre.

Tőle megtudtuk, hogy a pályavilágítás nem volt bekapcsolva, a fűszolár viszont igen, ennek a fényeit lehetett érzékelni az éjszakai égbolton.

Az ügyvezető azt is megosztotta velünk, hogy a szolárt a pályakarbantartó kapcsolta be a Haladás Labdarúgó Kft. kérésére.

Az extra melegre tényleg szükség is volt az elmúlt napokban, hiszen az éjszakai órákban a hőmérséklet bőven nulla fok alatt volt, ma reggelre meg is érkezett az ehhez tartozó hóesés.

Arra is kíváncsiak voltunk, hogy miből finanszírozzák a hirtelen jött fényességet. Mint kiderült, a fűszolár áramfogyasztásának díja nem számít bele a komplexum éves költségvetésébe, azt teljes egészében a Haladás Labdarúgó Kft. viseli.


A sportkomplexum üzemeltetési költségeiről Gál Sándor nemrég a szombathelyi Gazdasági és Városfejlesztési Bizottság ülésén beszélt. Tavaly decemberben az ügyvezető úgy számolta, hogy 2019-ben bruttó 330 millióba fog kerülni a komplexum működtetése, most már tudjuk, hogy ebbe nem számít bele a fűszolár.

Szólj hozzá!

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.