Egyelőre nincs konkrétum arról, hogy mire költi majd Király Gábor az államtól kapott 4,5 milliárd forintot

Vágvölgyi Bálint 2019-10-30 17:49:00

A Magyar Közlönyben október elején jelent meg, hogy a Kormány 4 milliárd 505 millió 212 ezer 85 forint költségvetési forrás biztosításáról döntött, hogy megvalósuljon a KIRÁLY Sportlétesítmény fejlesztése II. üteme. Az összeget két részletben kapja meg Király Gábor: ebben az évben 426 milliót, jövőre pedig kicsivel több, mint 4 milliárdot.

Mivel nem kevés közpénzről van, több kérdést is elküldtünk a válogatottsági rekorder kapusnak a megvalósuló fejlesztésekkel kapcsolatban. Arra lettünk volna kíváncsiak, hogy

  • Egészen pontosan milyen fejlesztés valósul meg a kapott támogatásból, mik annak a legfőbb felhasználási terültei?
  • Ha lehet tudni, mire költik ezt a pénzt, vannak-e már tervek, tervrajzok és látványtervek?
  • Mi lesz a sportlétesítményből? Nemzetközi edzőközpont, esetleg  valamilyen más bázis?  
  • Létezik-e olyan koncepció, hogy ez a fejlesztés a szombathelyi futball életébe hogyan kapcsolódik?

Azt a választ kaptuk, hogy jelenleg az előkészítő szakasz zajlik, a fejlesztés részleteiről pedig majd akkor számolnak be a nagyközönségnek, ha lesz miről beszámolni.

Ezt azért nem teljesen értjük, mert ha semmi konkrétum nincs még a beruházással kapcsolatban, akkor Király hogyan kaphatott forintra kiszámolt támogatást. Arról nem is beszélve, hogy közpénzről van szó, aminek felhasználásáról érdemben kellene értesíteni a nyilvánosságot.

Egyébként nem ez az egyetlen, jelenleg is futó foci projekt Szombathelyen, amelynél súlyos milliárdokat tesznek bele, hogy megvalósuljon a futballmennyország. Még nem fejezték annak a foci akadémiának az építését, amit Sé és Szombathely között hoznak létre - ott 6 milliárdot költ el a kormány és a Mészáros Lőrinc cége, a ZÁÉV a kivitelező.

A Szombathelyi Haladás focicsapata pedig időközben a másodosztályban is a kiesőhelyre került.

Szólj hozzá!

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.