Egy mutató, amiben a Haladás lett az első

ugytudjuk.hu 2019-05-22 15:51:00
Mondjuk túl büszkék erre se lehetünk.

Az OTP Bank Liga 2018/2019-es idényének lapstatisztikáját elemezgette cikkében a csakfoci.hu. A cikkből kiderül, hogy melyik bíró volt a legkeményebb kezű bíró, ki adta összességében a legtöbb lapot, ki osztogatott legsűrűbben sárga vagy éppen piros lapot. Ez utóbbi Haladás szempontból csak azért érdekes, mert a bajnokságban Karakó Ferenc állított ki játékost a legsűrűbben. 12 mérkőzést vezetett, ezeken 5 piros lapot adott (és ezek mellett még 71 sárgát is).

Karakó egyik legnagyobb port kavart döntése az volt, amikor kiállította Király Gábort, a Szombathelyi Haladás kapusát a Ferencvárost elleni találkozón. Király a Fradi első gólja után kezdett el reklamálni les miatt. Karakó két sárgával leküldte a pályáról a kapust, akit később három meccsre tiltottak el, mivel a bíró szerint a válogatottsági rekorder szidta az anyját. Az eltiltást később két meccsre mérsékelték.

Szombathelyi szempontból a cikk másik érdekes pontja, hogy a csapatoknál a “rendes” tabellán sereghajtó és kieső Haladás lapokban első lett, 33 meccsükön 92 sárgát és 6 pirosat hoztak össze a Hali játékosai.

A teljes tabella:

  1. Haladás: 92 sárga lap + 6 piros lap = 98
  2. Paks: 86 + 6 = 92
  3. Kisvárda: 87 + 5 = 92
  4. MOL Vidi: 91 + 1 = 92
  5. DVSC: 83 + 1 = 84
  6. MTK: 79 + 2 = 81
  7. Puskás Akadémia: 76 + 4 = 80
  8. DVTK: 75 + 3 = 78
  9. Bp. Honvéd: 71 + 4 = 75
  10. Újpest: 67 + 3 = 70
  11. Ferencváros: 69 + 1 = 70
  12. Mezőkövesd: 67 + 2 = 69

Az teljes szezonban lejátszott 198 mérkőzésen a játékvezetők összesen 943 sárga és 37 piros lapot osztottak ki.

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.