Egy hónapos letartóztatásba került az M86-oson elfogott embercsempész

Farkas Bazsi 2020-06-07 13:23:00
12 honfitársát akarta Ausztriába csempészni.

A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírója több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntette miatt folyamatban lévő ügyben, 1 hónapra elrendelte egy afgán férfi letartóztatását.

A gyanúsított hat éve Magyarországon tartózkodik jogszerűen, oltalmazotti státusszal rendelkezik. A gyanú szerint korábbi budapesti munkahelyén megismerkedett egy honfitársával, akivel megegyezett abban, hogy egy megadott napon afgánokat fog Ausztriába szállítani. A gyanúsított egy bérautóval érkezett a magyar-román határ közelébe, ahol felvett 12 afgán állampolgárt majd elindult velük az osztrák-magyar határ közelébe. A rendőrjárőrök azonban az M86-os autóúton, Nick környékén megállították, majd az ellenőrzés során megállapították, hogy a gyanúsított utasai nem rendelkeznek érvényes magyarországi tartózkodási engedéllyel, valamint semmiféle személyes okmányt nem tartottak maguknál.

A bíróság elrendelte az afgán férfi letartóztatását, mert a jelenleg jövedelemmel, vagyonnal, munkahellyel, valamint lakóhellyel sem rendelkező, elmondása szerint a barátai támogatásából élő gyanúsított esetében valószínűsíthető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, megszökne, illetve elrejtőzne, az eljárás alól kivonná magát. Feltételezhető továbbá, hogy a megélhetését hasonló jellegű bűncselekmény(ek) elkövetésével biztosítaná és szabadlábon hagyása esetén újabb bűncselekmény(eke)t követne el - tájékoztatott a bíróság.

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.