Egy hete nem kapunk választ a szombathelyi kórháztól orvos átvezénylés ügyben

Farkas Bazsi 2020-11-18 18:24:47
Hende Csaba arra szólította fel az Ugytudjukot, hogy tájékoztasson a témában, csakhogy információ nélkül egy sajnos nem megy.

Egy csapásra rúgta be a múlt héten a “Minden tökéletesen működik a magyar egészségügyben” verklit Nemény András (Éljen Szombathely!), szombathelyi polgármester keddi tájékoztatása, ami szerint a Makusovszky kórházban rövid időn belül problémát okozhat az, hogy az egészségügyi személyzet egy része Győrbe lett vezényelve. 

Nemény tájékoztatását pillanatok alatt átvette az országos sajtó, a Fideszes kommunikációs gépezettel együtt pedig a városi kórház igazgatója is megszólalt, hogy közösen cáfoljanak és Neményt rémhír terjesztéssel, az azt leközlő sajtót pedig fake news-zal vádolják. Bár nem lehettek könnyű helyzetben, mivel Nemény háromnegyed tízkor megjelent bejelentésére, este hét órakor sikerült csak reagálnia Nagy Lajos kórházigazgatónak. Az intézményvezető állítólag közleményt adott ki, ám ezt a kórház oldalán hiába kerestük, csupán a megyei pártlapban lehetett olvasni, hogy az orvosok és a nővérek, már ismét visszatértek a szombathelyi kórházba. 

Aztán megszólalt Kecskés László (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő, kórházi orvos is. Kecskés szereplése azért jópár kérdést felvetett. Egyrészt ha orvosi minőségében nyilatkozott, akkor hogyan kerülhette meg az igazgtatót, pláne az Operatív Törzset. Ha pedig Kecskés képviselőként nyilatkozott, és állítása szerint olyan információkat osztott meg, amiről a polgármesternek nem volt tudomása, akkor felmerül a kérdés, hogy Egészségügyi Bizottsági elnökként visszatart olyan információkat, amikről a városvezetésnek tudnia kellett volna.

László Győző: Talán szerencsés lenne, ha a kórház rendszeresen tájékoztatást adna a valós helyzetről, adatokról

Az elmúlt napokban komoly beszédtémát adott a szombathelyi kórház állapota. Kedden Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester egy sajtótájékoztatón közölte, hogy a kórház lélegeztető gépeinek csupán közel a felét tudják használni, mivel az azt működtető egészságügyi személyzet egy részét Győrbe vezényelték. A bejelentést az Ugytudjuk.hu tudósítása nyomán az egész országos sajtó átvette.

Az adok-kapokból nem maradhatott ki Hende Csaba sem.

A térség fideszes parlamenti képviselője a Facebook-oldalán szólította meg szerkesztőségünket és azt írta, hogy:

“...A helyi sajtót - így különösen a nyugat.hu-t és az ugytudjuk.hu-t - pedig arra kérem, hogy a pánikkeltő álhírek közlése után ne késlekedjenek közölni azok hiteles cáfolatát sem. Az említett orgánumok ugyanis mindeddig elmulasztották tájékoztatni olvasóikat Prof. Dr. Nagy Lajos főigazgató úr világos és egyértelmű nyilatkozatáról....”

Csakhogy hiába kértünk tájékoztatást a kórháztól, választ nem kaptunk.

De kértük az is, hogy a közleményt juttassák el számunkra is, de egyelőre ez sem teljesült. 

Korábban, október 22-én kerestük a Markusovszky kórházat, akkor is azért, mert több olvasónk arról tájékoztatott minket, hogy információik szerint a helyi orvosok és ápolók egy jelentős hányada lett átvezényelve Győrbe. 

Hende Csaba és Nagy Lajos egy sajtótájékoztatón

Fotó: szombathely.hu

Akkor az igazgató azt válaszolta, hogy kérdésinkkel forduljunk az Operatív Törzshöz. 

Mindenképpen érdekes, hogy Nemény tájékoztatása után, Nagy Lajos egyből maga is tudott kommunikálni a szombathelyi kórházi helyzetről.

Hogy tisztázzuk a dolgokat, és persze, hogy eleget tegyünk Hende Csaba kérdésének

egy hete a következő kérdéssort küldtük el a Markusovszky Kórháznak:

  • Pontosan mikor lettek az orvosok, nővérek, ápolók, szakasszisztensek vissza vezényelve Szombathelyre?
  • Hány egészségügyi dolgozó volt átvezényelve Szombathelyről Győrbe?
  • Hány lélegeztetőgép van a szombathelyi kórházban és hányat tud jelenleg működtetni a szakszemélyzet?
  • Hány betegágya van a Markusovszky kórháznak, ebből hányat készítettek elő covid betegek fogadására?
  • Hány coviddal fertőzött beteg van jelenleg a szombathelyi kórházban, hányan vannak lélegeztető gépen?
  • Hány coviddal fertőzött beteg hal meg naponta átlagosan a szombathelyi kórházban?


Választ a mai napig nem kaptunk.

Persze lehet erre azt mondani, hogy a kórháznak most kissebb gondja is nagyobb annál, hogy a számukra néha kellemetlen kérdéseket is feltévő sajtóval levelezzenek. Csakhogy éppen egy hete Nagy Lajos igazgatónak és Kecskés Lászlónak is volt arra ideje, hogy alapossan kiossza a polgármestert azért, amiért az mert aggódni a saját városában lakókért, azokért az emberekért, akik megválasztották érdekeik képviseletére. 

Hende Csabának pedig hiába írtunk üzenetet, hogy kérésének eleget teszünk, csak szóljon már Nagy Lajos igazgatónak, hogy válaszoljon megkeresésünkre, a feltett kérdéseink továbbra is a levegőben lógnak. 

Szólj hozzá!

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.