Egy 17 éves srác dobta össze a weboldalt, amin nyomon követhetjük a koronavírus terjedését

Fehér Buda 2020-04-21 14:28:00
Hipp-hopp az övé lett a világ leglátogatottabb, koronavírussal foglalkozó oldala.

Még a középsuli padjait koptatja Avi Schiffmann, egy 17 éves srác, aki csak úgy összedobott egy oldalt, amin nyomon követhetjük a koronavírus globális terjedését. A Washington államban lakó Schiffmann még decemberben indította újtára az oldalt, amikor arról hallott, hogy kirobbant a járvány Vuhanban.

Az oldalról azt mondja, hogy egészen egyszerű a felépítése, csak begyűjti az adatokat az olyan szervezetek, mint például a WHO, vagy az amerikai járványügyi szervezetk, ezeket összeveti a már meglévő adatokkal, végül pedig frissíti a weboldalt. A felhasználók pedig nyomon követhetik, hogy hol és hányan kapták el a vírust, hány áldozata van a járványnak, és hányan gyógyultak már fel a betegségből.

Az oldal tíz percenként frissíti magát, Avi pedig a színekkel is bőkezűen bánt, így egészen egyszerű az oldal kezelése.

A weblapnál azonban néha felütik a fejüket a különféle bugok, Avi ezeket a felhasználók segítségével ritkítja. Egyszer például 30 órán keresztül dolgozott, hogy kijavítsa a rendszer hibáit.

 

Avi Schiffmann on Twitter

The site is back up, after staying up for over 30 hours straight trying to fix the most complicated bugs. I am working on fixing mobile being messed and related bugs. The servers/everything have been completely revamped to prevent this from ever happening again.

Avi azt mondja, hogy a jövőben tovább akarja fejleszteni az oldalt, többek között azt tervezi, hogy százalékos bontásban is bemutatja majd a járvány alakulását. 

A srác Youtube-videókból leste el a kódírás fortéjait, a sok belefektetett óra végül meghozta a gyümölcsét, jelenleg Avi oldalát nézik a legtöbben a világon, hogy friss infókhoz jussanak a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban.

Avi munkájára már az ENSZ is felfigyelt, akik azt szeretnék, ha a járvány után a fiatal fiú lenne az ENSZ technikai nagykövete. Ezzel azt szerenék majd elérni, hogy minél több fiatalt érdekeljen a kódolás.

Avi weboldalát itt lehet meglátogatni: 

 

Coronavirus Dashboard

Live coronavirus dashboard tracker. See data, maps, social media trends, and learn about prevention measures.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Juhász Péter Pál részeg, börtönviselt, képzettség nélküli dolgozókat alkalmazott

Dobrev Klára bemutatta a Szőlő utcai intézetről készített sorozat 3. részét.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.