Drogterjesztő bandát kapcsoltak le a rendőrök Győrszentivánon kedden

Pintér Bence Guszter Richárd 2020-07-03 11:47:00
Tizenkét autót is lefoglaltak a keddi győrszentiváni rajtaütés során. Nagyszentjánoson, Tatán és Szombathelyen is akcióztak a rendőrök. A 2013-ban egyszer sikkasztás miatt már lekapcsolt színesfémkereskedő család váltott bizniszt az elmúlt években.

Nyugat-dunántúli kábítószerkereskedelemmel foglalkozó családra csaptak le a rendőrök kedden Győr Győrszentiván városrészében, Szombathelyen, Tatán és Veszprémben, akik mind hazánkban, mind nemzetközi szinten magasrangú kapcsolatokkal rendelkeztek – a kábítószert Szlovákiából és balkáni országokból szerezték be. A rendőrség egy kábítószerfogyasztót fogott el 2019 márciusában, ő a dílerét nevezte meg, innen göngyölítették fel az ügyet a rendőrök – derült ki a rendőrség győri sajtótájékoztatójából, amit élőben közvetítettünk az Ugytudjuk.hu Győr Facebook-oldalán.

A három városban a TEK bevonásával együtt 386 rendőr intézkedett 138 gépjárművel.

Két hónappal ezelőtt döntött a rendőrség, hogy a különböző ügyeket egyesítsék és együtt lépjenek fel a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőrfőkapitányság Bűnügyi Igazgatósága koordinációjával. A TEK Győrszentivánon öt célszemélyt fogott el, akik mind egy családhoz tartoztak, ezen felül a Győrhöz közeli Nagyszentjánoson egy, és Szombathelyen két embert fogtak el. Egy célszemélyt nem tudtak elkapni kedden reggel, őt hat órával később Tatán fogták el.

A sajtótájékoztatón kiderült: ugyanarról a családról van szó, amelynek egyes tagjait 2013-ban már letartóztatták sikkasztás miatt, később a család áttért a kábítószerterítésre.

Tizenkét autót, többmillió forint készpénzt, arany rolexórát, más órát, kábítószert, széfkulcsot foglaltak le a rendőrök a rajtaütés során.

A GyőrPlusz arról ír: a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya a 37 éves V. Csaba, 34 éves V. Lajos, a 30 éves V. Roland, a 24 éves V. Róbert Lucián, a 46 éves V. Róbert és a 74 éves M. Erzsébet győri lakosokat, valamint P. Márk 30 éves nagyszentjánosi, Sz. József 40 éves szombathelyi lakost jelentős mennyiségű kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt – őrizetbe vételük mellett – gyanúsítottként hallgatták ki. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság – az akcióval egyidőben – a fenti bűnözői csoporthoz tartozó drogfogyasztókat fogott el, akikkel szemben kábítószer birtoklása miatt indítottak eljárást.

A teljes sajtótájékoztatót itt lehet megnézni:

Security Check Required

null

 

Szólj hozzá!

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.