Döntött a kormány: augusztusban sem lesznek koncertek, fesztiválok

ugytudjuk.hu 2020-07-30 11:23:00
Az elmaradó fellépések miatt újabb 5,3 milliárd forinttal támogatják meg a zenészszakmát. 

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Maradnak a jelenlegi járványügyi intézkedések, jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök délelőtti sajtótájékoztatóján – írja a 444. Gulyás Gergely hozzátette: bár Magyarországon stagnál, a környező országokban súlyosbodott a járványhelyzet. A cél a második hullám megelőzése, és a szeptemberi iskolakezdés.

A kormány döntése értelmében augusztusban sem lesznek fesztiválok, koncertek. Az elmaradó fellépések miatt újabb 5,3 milliárd forinttal támogatják meg a zenészszakmát. 

A miniszter többek közt közölte azt is, hogy a kormány úgy döntött, hogy semmilyen beruházást nem támogatnak a Hajógyári-szigeten, a Magyar Postánál csak akkor lesz béremelés, ha azt jóváhagyja az Európai Bizottság, a Népligetben épülő kézilabda-csarnokot a Fradi tulajdonába adják. Az Index körüli ügyeket úgy kommentálta: „addig van Magyarországon sajtószabadság, amíg a kormány nem szól bele ilyen ügyekbe”.

Elmarad az EFOTT

A kormánydöntést követően az EFOTT szervezői bejelentették: a szabályzás értelmében a 2020-as EFOTT fesztivál elmarad.

"Értelemszerűen szomorúan, de tudomásul vettük a tényeket. Mindemellett bízunk abban, hogy sikerül egy olyan támogatási rendszert kialakítani, amely mind a zenészeknek, mind a hozzájuk tartozó stábtagoknak segítségére lesz, és amely mentén mi is fenn tudjuk tartani szervező, résztvevő kollégáink számára a stabil munkahelyet."

Fotó: Fotó: MTI

Mint írják: a 2020-as EFOTT-ra elővételben vásárolt jegy- és bérlettulajdonosoknak lehetőséget biztosítunk a voucherek 2021-es évre való átvitelére, illetve 3%-os kezelési költség mentén történő visszaváltására is.

Ugyanakkor a fesztiválozókat arra kérik, hogy amennyiben módjukban áll, használják fel jegyüket a következő nyáron, ezzel segítve a jövőre vonatkozó szervezési munkálatokat.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Forrás: 444

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.