Doktor a győri kórházból: Tele van a kórház koronavírusos betegekkel

Pintér Bence 2020-10-31 13:26:00
„A tények: a győri kórház érdemben közel teltházas COVID-pozitív betegekkel, lassan minden korábbi osztály helyén koronavírusos betegek fekszenek” – írja egy doktor a győri kórházból.

Legutóbb a kórházigazgató közvetített lehangoló jelentést a győri kórházból, most pedig egy orvos, Csipszer Bernadett jelentkezett be a reggeli ügyelet után a Facebookon egy – cikkünk írásakor – nyilvános posztban. Azt írja:

„A tények: a győri kórház érdemben közel teltházas COVID-pozitív betegekkel, lassan minden korábbi osztály helyén koronavírusos betegek fekszenek.”

„A kórházban jelenleg 3 intenzív osztályon (eddig 1db központi intenzív osztály volt) küzdenek szó szerint a kollégáim a betegekért….2 intenzív osztály COVID-intenzív, 1 nem fertőzött betegeket ellátó intenzív osztály. A betegek csak jönnek és jönnek, egyre fiatalabbak az intenzívre kerülő pozitív betegek…nem 80+, hanem 50+, 40+ vagy fiatalabb. Az intenzíven dolgozó kollégák elmondása alapján, aki lélegeztető gépre kerül, annak sajnos kis esélye van a túlélésre. Kevés beteget tudnak megmenteni. Aki intenzíves szakorvos, szakdolgozó hozzá van szokva a küzdelemhez, halálhoz, de nem ehhez, ami most zajlik.

A környéki megyék kórházai beteltek, a mobil járványkórház, közel teltházas…intenzíves orvosok hívják egymást, hogy próbáljanak a betegeik számára vmelyik másik intenzíven helyet találni, mert ők már nem tudják hová tenni a beteget……TELE, TELE, TELE….. És közben az egyéb betegek ellátása (balesetek, szívinfarktus, agyvérzés, mérgezés, szülések, stb. stb) ugyanúgy szükséges és nincs belőlük kevesebb, mint máskor” – írja az orvos.

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Posztja végén arra kéri az embereket, hogy szorítsák a minimumra a találkozásaik számát, és tartsák be a járványügyi intézkedéseket, valamint gondolkodjanak, mielőtt elkezdik szapulni az egészségügyi dolgozókat, akik jelen helyzetben életüket kockáztatva dolgoznak a betegekért.

Az ügyben természetesen megkerestük a győri kórházat, ők azonban nem nyilatkozhatnak. Az Operatív Törzset is kerestük, ők pedig nem válaszolnak.

Szólj hozzá!

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.