DK: Hende Csaba hazudott

Farkas Bazsi 2019-09-19 09:28:00
Eddig strómanjai mögé bújva intézte az ügyeket, de most nem kerülhette el a bíróság ítéletét - írja a párt.

A Demokratikus Koalíció közleménye: 

Hende Csabának, Szombathely elmúlt évtizedeinek legkártékonyabb "politikusának", akit még a Fidesz vezetői is csak ócska árulónak
tartanak, most már papírja van arról, hogy még a törvénysértéstől sem riad vissza saját céljai érdekében.

Ritka pillanat, hogy a legfelsőbb bíróság, a Kúria egy fideszes politikust ítél el, Hende Csabának ez is sikerült. Bár Hende évek óta hazugsággyárakat működtet Szombathelyen (Szombati Helyi Hírlap, Vas Népe, Frisss Rádió, különböző Facebook-oldalak), neki
eddig nem kellett tartania a bíróság elé kerüléstől, mert strómanjai mögé bújva másokkal viteti el a balhét.

Horváth Vilmos - volt szdsz-es országgyűlési képviselő, évek óta Hende alkalmazásában áll, papíron a Szombati Helyi Hírlap
főszerkesztője - például egy bírósági tárgyaláson jegyzőkönyvbe mondta, hogy neki fogalma sincsen arról, mi jelenik meg az általa szerkesztett újságban.

Hende, a bukott miniszter pár éve Czeglédy Csabáról is valótlanságot állított. Czeglédy perre vitte az ügyet, és a Kúria is neki adott igazat: Hende törvényt sértett.

Ennek a Hendének a bábja most Balázsy Péter, aki ugyanúgy nem tud önállóan cselekedni, mint ahogyan senki sem, akik Hende szolgálatában állnak.

Októberben vegyük vissza Hendétől és a Fidesztől városunkat! Szombathely ne a Fidesz egyik provinciája legyen. Szombathely legyen
újra mindenkié!

 Demokratikus Koalíció Szombathelyi Szervezete

 

Szólj hozzá!

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért.