Dézsi Csaba András: Az ETO focistáinak "munkája" sértő a győri dolgozó emberekre nézve

Nagy Donát 2020-03-07 18:16:00
A polgármester szerint nem lehet munkának nevezni, amit a győri ETO színeiben futballozó emberek manapság produkálnak a pályán.

Ahogy az Ugytudjuk is megírtuk, Dézsi Csaba András (Fidesz) állítólag azt mondta a klub tulajdonosának, hogy az ETO focistái nem tudnak a városért küzdeni, így ne számítsanak többé a megszokott pénzekre.

A beszélgetésen részt vett Petrov Iván polgármesteri biztos, ő elmondta: a város ettől az évtől csak az élsportot kívánja támogatni, de a magyar labdarúgás nem tartozik ebbe bele, mert szerinte az élsportoló az, aki a napjának a nagyobb részét tölti felkészüléssel, mint pihenéssel, a futballisták pedig nem ezek.

- fogalmazott Mányi József klub tulajdonos a kormánypárti megyelapnak adott interjúban.

A Nemzeti Sport megkérdezte erről Petrov Ivánt, aki elmondta: szavait pontatlanul, elferdítve adta vissza Mányi József.

Véleményem szerint a labdarúgók nem élsportolók, hanem szupersportolók

- mondta a polgármesteri biztos.

Arról nem beszél [Mányi], hogy a beszélgetést az a gondolat vezérelte, hogy nem akar NB I-es csapatot Győrben, a honi közegről alkotott véleményét pedig nem tudnám anélkül idézni, hogy bepereljenek... Fontos tisztázni, hogy a városunkban nem az élsportot, hanem az élő sportot támogatjuk, amelybe a hobbisport és az utánpótlássport egyaránt beletartozik. Ennek a teljes támogatási összege harmincada annak, amelyet Mányi József egy esetleges NB I-es szereplés alapfeltételeként megjelölt.

- tette hozzá.

A témával kapcsolatban a Kisalföld újabb cikket közölt, amelyben Petrov Iván polgármesteri biztos elmondja: a cél az, hogy Győrben újra a város hagyományainak megfelelő színvonalú labdarúgás legyen.

A polgármester - mai Facebook posztja alapján - úgy tűnik, továbbra is kiáll az eredeti mondandója mellett.
 

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.