Dézsi: Az előnytelen szerződéseket felbontottuk

Pintér Bence 2020-03-11 13:52:00
A győri polgármester szerint a miniszterelnök kedvenc sportújságírója túlbuzgómócsing, a győri polip felszámolása pedig elkezdődött.

Interjút közölt Győr polgármesterével, a fideszes Dézsi Csaba Andrással a Szemlélek. Az interjú első felében leginkább az ETO FC Győr és a polgármester közötti szóváltásról volt szó, ami mára rendeződött, miután a felek újra leültek tárgyalni, az interjúban azonban Dézsi reagált arra is, hogy a Nemzeti Sport főszerkesztője, Szöllősi György is megfeddte a polgármestert.

Dézsi szerint Orbán Viktor kedvenc sportújságírója, Szöllősi egy igazi „túlbuzgómócsing”

aki anélkül ír, hogy tájékozódna. Kifejezte: megdöbbentő, hogy Szöllősi egy ilyen patinás lap főszerkesztője és futballnagykövet is lehet.

A fociról a politikára áttérve a győri polgármester dicsérte Orbán Viktort, akinél jobb miniszterelnöke nem is lehetne az országnak szerinte, és kifejezte: meglepte, hogy Győrben viszont majdnem 40 százalékot kapott az ellenzéki jelölt annak ellenére, hogy a fideszes többségű közgyűléssel nehéz lett volna együttdolgoznia. Dézsi szerint feladata, hogy bebizonyítsa: az ellenzékre szavazók rosszul döntöttek, ő pedig egyébként továbbra is 140 ezer győri polgármestere akar lenni, ezt jelzi, hogy befogadta a költségvetésbe is Pollreisz Balázs szocialista képviselő javaslatait.

A győri polipról is szó esett: a polgármester szerint nyitott városházát kíván létrehozni, és talán már most is látszik szerinte, hogy „a hozzáférhetőség egységes lett a város vállalkozásai, lakói, beruházói számára”. Kiemelte: nála nem lehet embereket beajánlani pozícióra, ez nem működik, mivel ő csak a teljesítményt nézi. Ismét elmondta, hogy minden szerződést átolvas, mielőtt aláírja, a korábbi előnytelen szerződéseket pedig már fel is bontották.

„Dobtam vissza közbeszerzést is, mert úgy láttam, nem helyénvaló, ha három pályázó közül kettő nem adja be a hiánypótlást, és épp a legdrágább ajánlatot tevő adta be, így ő nyert volna. Körülbelül háromszor hozták vissza megszokásból elém, hogy írjam alá, különben kétmilliós büntetést kell fizetnünk. Én viszont úgy gondoltam, hogy a becsületem és a város becsülete megér ennyit, be is fizettük a büntetést, az a közbeszerzés érvénytelen lett. Lassan épülnek le a régi reflexek, de én szeretem az egyenes utat” – mondta.

A polgármesteri iroda folyosójáról leszedett márványtábla kapcsán elmondta: azt nem az általa sikeres polgármesternek tartott szocialista Balogh József szerepeltetése, hanem a nyilasok által kinevezett polgármester miatt szedette le, és már kirakásakor is tiltakozott ellene. Szerinte megdöbbentő, hogy nyílt levelében Balogh József elbagatellizálja a nyilasok által kinevezett polgármester tevékenységét.

A teljes interjú a Szemléleken olvasható.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.