Dézsi: A színház ára „hihetetlenül fel lett tupírozva”

Pintér Bence 2020-05-03 07:56:00
A győri polgármester szerint a lebontás az egyetelen „értelmes és megfizethető megoldás”, a felújítás pedig „nyilván egy lobbicsoport érdeke volt”.

Interjút adott a GyőrPlusznak a színház lebontásának ötlete kapcsán Dézsi Csaba András (Fidesz), aki a minap a külügyminiszternek mutatta be a kulturális negyed terveit. A lapnak a polgármester elmondta: a volt Rába-gyár területén érdemes nőnie a városnak, ahol szerinte a rendszerváltás óta csak maréknyi igazán jó, hosszútávon gondolkodó beruházás valósult meg, ő ezen változtatni szeretn

A Modern Városok programban szereplő jelenlegi tervről elmondta: „A Modern Városok Programját én megörököltem. Elmentem a színházba, ahol a színház és a balett igazgatója elmondta, hogy a tervezéskor nem vették figyelembe az ő igényeiket. Készült egy automata mélygarázs terve is, itt az utoljára kijövő nézőnek nagyjából másfél órát kellett volna várakozni az autójára az előadás után. Erre kellett volna költenünk 20 milliárd forintot. A papír mindent elbír, de az emberek idegrendszere nem. A megtervezett színház közösségi tere jelentősen csökkent volna a mostanihoz képest” – mondta.

A legérdekesebb rész az interjúban a következő mondat a fideszes polgármester fideszes elődje, Borkai Zsolt által megrendelt színházprojektről:

„A színház ára viszont hihetetlenül fel lett tupírozva. Gondoljon bele, egymilliárd forint volt csak a tervezés.”

Ehhez pedig hozzájön, hogy a polgármester kifejti: a színház felújításának terve szerinte „nyilván egy lobbicsoport érdeke volt”. „Olcsóbb lebontani, s egy újat építeni, mint felújítani a régit. Olyant szeretnénk építeni, mely 21. századi, s nem a hetvenes évek közepének világát hozza vissza” – mondta a polgármester, aki attól sem tart, hogy a közelgő válság megakadályozna a tervezett hatalmas beruházást.

A lebontás ötlete most már annyira biztosnak tűnik, hogy a polgármester azt mondta: nincs más értelmes és megfizethető megoldás.

A színház helyén pedig létrehoznak egy sétányokkal tűzdelt zöld parkot. A Rába-gyár mostani területén pedig a polgármester terve szerint lesz egy kulturális centrum, a színház, a balett, a koncert- és konferenciaterem, valamint egy nagy ifjúsági közösségi tér, ahol lehet kiállításokat, nagy koncerteket szervezni, vannak klubok.

 

Szólj hozzá!

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.