Dévai Boglárkának a súlyos sérülése és öt műtétje után át kellett alakítani a mozgását

Vágvölgyi Bálint 2020-10-05 18:55:41
A szombathelyi tornász két évet hagyott ki EB-győzelme után.

Dévai Boglárka Európa-bajnok tornásznak egy-két mozgást át kellett alakítania a két éves kihagyást eredményező súlyos sérülése és öt operációja után.

"Nagyon nehéz két évet tudhatok magam mögött, de most már kijelenthetem, hogy tényleg visszatértem, mert megvolt az első versenyem a sérülés óta" - mondta az M4 Sport hétfői, Sporthíradó című műsorában.

Dévai a péntektől vasárnapig Szombathelyen rendezett challenge világkupaversenyen aranyérmes lett ugrásban. Hozzátette, ilyen hosszú kihagyás után nem voltak rosszak az ugrásai, az eredményről nem is beszélve, de a selejtezőben jobban teljesített, ahogyan a pontjai is bizonyítják.

"Az első ugrásom egy Jurcsenko-szuplé dupla csavar volt, ami a selejtezőben nagyon jól sikerült. Amióta megsérültem, nem tudtam ilyen jó dupla csavart bemutatni, edzésen sem. A második ugrásom egy Jurcsenko fél szuplé fél csavar volt, ami a döntőben jobban sikerült, nagyon örültem, hogy a selejtezőhöz képest javítani tudtam" - magyarázta Dévai.

Dévai Boglárka aranyérmes lett a Szombathelyen zajló HunChallenge Torna Világkupán

Dévai Boglárka Világkupa-arannyal tért vissza, az Európa-bajnok magyar klasszis ugyanis megnyerte az ugrás döntőjét a Szombathelyen zajló HunChallenge Torna Világkupán, ahol nyolc magyar finálét láthatott a közönség szombaton - írják közleményükben a szervezők. Dévai elsőként jutott a nyolcas fináléba ugráson, ahol magabiztos versenyzéssel, 13.950 ponttal végül megnyerte a világversenyt.

A szombathelyi sportoló ezt megelőzően 2018 augusztusában, a glasgow-i kontinensviadalon versenyzett, és ott ugrásban aranyérmet nyert. Ezt követően, szeptemberben egy edzésen beütötte a lábujját a felemáskorláton, és csakhamar egy kisebb műtétre volt szüksége, mert egy letört csontszilánk miatt jelentős fájdalmai voltak. Az orvosi beavatkozás után a seb elfertőződött, ezért ismét kórházba került, és további operációkra került sor, a szteroidok miatt pedig komolyan károsodtak a szalagjai és az ízületei, így csak mankóval tudott járni. Tavaly tavasszal egy újabb - korrekciós - műtét, majd antibiotikumos kezelés következett, az edzéseket csak június elején tudta újrakezdeni, de a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet következtében mostanáig kellett várnia, hogy ismét versenyezhessen.

Dévai hozzáfűzte, januárban tudta elkezdeni a teljes értékű munkát, azóta szinte fájdalommentesen készül.

"A sérülésem miatt járni és futni is újra kellett tanulnom, egy-két mozgást át kellett alakítanom, ami a tornasporthoz köthető. Ezek kicsit nehezebbek voltak, de viszonylag gyorsan meg tudtam tanulni"

- magyarázta.

Címlapfotó: Fotók: MTI

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.